Sosyal medyada 'İranlı Hulk' olarak ün salan 24 yaşındaki vücut geliştirmeci Sajad Gharibi; İran ordusuna katılıp, DAEŞ teröristlerine karşı savaşacak.

Kendini vücut geliştirme sporuna adayan Sajad Gharibi'nin Instagram hesabında 127 binden fazla takipçisi var. Fiziksel özellikleriyle herkesin dikkatini çeken İran'lı Hulk, takipçilerine 'DAEŞ'le savaşmak için gönüllü asker olarak İran ordusuna katılacağını' duyurdu.


SURİYE'YE GİDECEK

Bir binanın çatısında verdiği üstü çıplak pozu Instagram hesabından paylaşan Gharibi , DAEŞ'e karşı savaşmak için Suriye'ye gideceğini söyleyerek teröristlere gözdağı verdi 9 News gazetesinin haberine göre; vücut ağırlığı 155 kilogram olan Gharibi, gıyabında söylenen' DAEŞ infazcısı' söylentilerini de şiddetle reddediyor.

175 KİLO KALDIRABİLİYOR

Şişkin kasları ve iri bedeni sayesinde film kahramanları 'Hulk' ve 'Herkül'e benzetilen Gharibi, 175 kilograma kadar ağırlık kaldırabiliyor. Vücut geliştirme yarışmalarında ülkesini temsil eden İranlı adam, kendisine karşı sosyal medyada oluşan bu ilgiden ise oldukça memnun.