Slovakya'nın Samorin kasabasında yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Trabzonspor'un teknik direktörü Ersun Yanal futbolcularına, takımın birlikte hareket edip birlikte düşünmesi gerektiğini aşılıyor.

Trabzonspor'un Samorin kampında yaptığı antrenmanlarda zaman zaman neşeli anlar yaşanıyor. Takımlara bölünerek yapılan çalışmalarda rekabet üst seviyeye ulaşırken, kazanan takımlar büyük sevinç yaşıyor, kaybedenler ise cezalandırılıyor.

Oyuncularını sık sık uyaran Yanal, takımın birlikte hareket edip birlikte düşünmesi gerektiğini belirterek, "Takım olmak istiyorsak aynı anda üzülüp, aynı anda sevinmeliyiz. Sevinçlerimizin coşkusunu herkes görmeli. Kampların ve antrenmanların da en önemli amacı takım olgusunu artırmaktır. Şu an bu nokta da önemli aşama kaydettiğimizi düşünüyorum" dedi.

UĞUR DEMİROK: "TRANSFER OLMAK İSTİYORUM HOCAM!"

Bu arada, bordo mavililerin iki gruba ayrılarak gerçekleştirdiği hava topu mücadelesinde iki kez kaybeden takımda yer alan Uğur Demirok, ilginç bir espri ile hocasına seslendi, "Transfer olmak istiyorum hocam. Karşı tarafa geçeyim" dedi. Uğur Demirok'un bu sözleri kısa süreli gülüşmelere neden oldu. Ardından yapılan yarışta bu kez Uğur'un da yer aldığı takım kazanırken, galibiyeti Yusuf Erdoğan ve Yusuf Yazıcı'yla birlikte kutladılar.

AYTAÇ İLE BATUHAN ÖNE ÇIKIYOR

Trabzonspor'da Samorin kampında öne çıkan isimlerin başında Aytaç Kara ile Batuhan Artaslan geliyor. Sezon bitiminin ardından tatilini çalışarak geçiren ve kampa hazır gelen Aytaç, teknik direktör Ersun Yanal'ın en çok dikkatini çeken isimlerden biri oldu. Geride kalan sezonda 1461 Trabzon'da forma giyen ve bordo mavili takımın kamp kadrosuna dahil edilen genç oyuncu, her geçen gün takıma daha da ısınarak antrenmanlarındaki gayretiyle öne çıkıyor. Batuhan ise özellikle attığı paslar ve isabetli şutlarıyla dikkat çekti.

GİDECEKLERE YOL GÖRÜLDÜ

Bu arada, Trabzonspor'da iç transferde hareketlilik başladı. Bordo mavililerin, yeni sezonda kadroda düşünmediği oyunculardan İshak Doğan ile sözleşmesini feshetme konusunda anlaşma sağladıktan sonra, Özer Hurmacı ile de yollarını ayırmaya hazırlandığı öğrenildi. Özer ile de sözleşmesini karşılıklı feshedecek olan bordo mavililer, iki oyuncudan da kasasına bonservis bedeli koyamayacak. Sefa Yılmaz, Musa Nizam, N'Doye ve Yatabare gibi oyuncuları da elinden çıkarmayı planlayan Karadeniz ekibi, bu oyunculardan da istediği rakamları kazanamaması durumunda aynı yolu izleyecek. Gelecek sezon için kadrodaki oyuncu sayısını asgari seviyeye indirmeye ve giderleri de azaltmaya çalışan bordo mavililer, takımdan göndermek istediği diğer isimler olan Cardozo ve Erkan Zengin'den ise önemli bir gelir sağlamadan anlaşma yapmaya sıcak bakmadığı belirtildi.

ESTEBAN ELDİVENLERİ ÇOK İSTİYOR

Trabzonspor'a transfer olduğu günden itibaren gerek ödemeler, gerek antrenman programları, gerekse de oynamadığı dönemde hiçbir sorun çıkartmayan ve tam bir profesyonel tavır sergileyen Esteban Alvarado, bu duruşuyla hem yönetimin hem de taraftarın gözüne girdi. Onur'un yokluğunda Slovakya kampına da zamanında katılan ve oldukça istekli gözüken Esteban Alvarado, yeni kaleci antrenörüyle de uyum sağladı. Antrenmanların da en neşeli isimleri arasında yer alan Esteban, gelecek sezon için forma kapma yarışına gireceği kaptan Onur Recep Kıvrak'a da şimdiden gözdağı verdi.

Esteban, Onur ile yaşadıkları rekabetin dışında çok iyi dost olduklarını ifade ederek, "Hocamız kimi daha iyi görürse o oynayacaktır. Ben kampı en iyi şekilde değerlendirip bir adım öne geçmek istiyorum. Genç kaleci arkadaşlarımız da gerçekten çok yetenekli. Kısacası Trabzonspor'un kalesinin gelecek sezon gerçekten çok kaliteli isimlere teslim edileceğini söyleyebilirim" dedi.