Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, "Takımı, iki farklı sistemle oynamaya hazırlıyoruz. Bazı maçlarda 3 savunma, bazı maçlarda 4 savunma oynayacağız. Daha ofansif bir oyun ortaya koyacağız. Maçın gidişatına göre karar vereceğimiz sistemler olacak." dedi.

Düzce'nin Kaynaşlı ilçesindeki Fenerbahçe Resort ve Sport Topuk Yaylası Tesisleri'nde basın toplantısı düzenleyen Pereira, çok verimli bir kamp dönemi geçirdiklerini söyledi.

İstanbul'daki birkaç günlük çalışmanın ardından Topuk Yaylası'na geldiklerini hatırlatan Portekizli çalıştırıcı, "Burada fizik kondisyon anlamında kendimizi geliştirme fırsatı bulduk. Taktik düşüncelerimizi oyunculara anlattık. Şampiyonlar Ligi'ndeki ilk maça kadar hazır olmak istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Pereira, altyapıdan 1-2 oyuncuyla da yeni sezonda yollarına devam edeceklerini aktararak, şöyle devam etti:

"Takımı, iki farklı sistemle oynamaya hazırlıyoruz. Bazı maçlarda 3 savunma, bazı maçlarda 4 savunma oynayacağız. Daha ofansif bir oyun ortaya koyacağız. Maçın gidişatına göre karar vereceğimiz sistemler olacak. Bu sistemleri anlamaya gayret göstereceğiz. Zamana ihtiyacımız var, zamanla daha iyi oynayacağımıza inanıyorum. Sezon boyunca üçlü ve dörtlü savunmayla oynamak için hazırlanmaya gayret göstereceğiz."

Gökhan Gönül'ün Beşiktaş'a transferi

Bir gazetecinin, Gökhan Gönül'ün transferiyle ilgili sorusu üzerine Pereira, "Oyuncunun kendi hayatına yön verme hakkı var. Gökhan Gönül bir karar verdi ve Beşiktaş'ı seçti. Gökhan bir oyuncu ama aynı zamanda bir insan. Artık devir değişti, tüm Avrupa'da gereksinimlerine ve kadro ihtiyaçlarına göre bu tarz transferler oluyor. Gökhan yeni kulübünde forma giyecek. Biz iyi ve organize kulübüz, Gökhan'ın yerine Van der Wiel'i transfer ettik. Kaliteli bir transfer yaptık. Wiel'in iyi bir hizmet vereceğine inanıyorum." diye konuştu.