Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, yönetim kurulu üyeleri, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Galatasaraylılar Yardımlaşma Vakfı Kurucu Başkanı Oğuz İmregün, Galatasaray Yardımlaşma Vakfı Başkanı Sonay Kale, altyapı futbolcuları ve Şeren'in sevenleri; efsaneyi son yolculuğa uğurlamak için Galatasaraylılar Yurdu'na akın etti. Başkan Dursun Özbek burada yaptığı konuşmada "Galatasaray'ın iftihar ettiği birisiydi. Hem Galatasaray hem de Türkiye Cumhuriyeti'ne verdiği hizmetlerden ötürü herkesin sevgisini kazanmış örnek bir insandı. Gelecek nesiller, sporcular, Turgay Şeren'in hayatını okumalı, insan olarak beyefendiliği örnek almalı.

Kendisiyle hep iftihar ettik. Onu bugün son yolculuğuna uğurluyoruz. Allah rahmet eylesin. Ailesine başsağlığı diliyorum. Galatasaray taraftarının, camianın, Türkiye Cumhuriyeti'nin başı sağolsun. Allah hepimize böyle bir geçmiş ve gelecek nasip etsin, mekanı cennet olsun" dedi.

İstanbul Valisi Vasip Şahin ise Turgay Şeren'in sevenlerine başsağlığı dileyerek başladığı konuşmasında şöyle dedi: "Şeren gelecek nesillere hep örnek olacak. Her türlü imkanların az olduğu dönemde; fedakarlığın en yüksek seviyesinde hem milli takıma hem Galatasaray'a hizmet etti. Ona Allah'tan rahmet diliyorum.

"GELECEK NESİLLERE İYİ BİR ÖRNEK OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM"

Galatasaraylılar Yardımlaşma Vakfı Kurucu Başkanı Oğuz İmregün de Turgay Şeren için yaptığı veda konuşmasında "Medar-ı iftiharımız Turgay Şeren'i ebediyete uğurluyoruz. Dünyaya gelmemek elimizde değil, gelince de gitmemek. Yaşam dediğimiz süreyi boşuna geçirmemek gerekir. Dinimize ve insanlığımıza katkıda bulunmak gerekir. Turgay Şeren kardeşim bunu fazlasıyla yerine getirmişti" sözlerini sarfetti.

Turgay Şeren için saat 15:00'te Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena Arena Batı Lounge bölümünde anma töreni düzenlenecek. Şeren'in cenazesi ise Teşvikiye Camii'nde kılınacak ikindi namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'na defnedilecek.