Arda Turan'ın Barcelona'dan ayrılacağı uzun süredir İspanyol basınında gündemin birinci sırasına otururken İspanyolların önemli spor gazetelerinden Marca, Barcelona ile Arda Turan'ın yollarının ayrılacağını açıkladı. Özellikle Barcelona Kulübü'nün bazı yöneticilerinin Arda Turan'ın satılması yönünde fikir birliğine vardığı haberde yer aldı. Katalan ekibinin yeni transferi Denis Suarez'in de takıma katılmasıyla birlikte orta sahada Arda'ya ihtiyaç kalmadığını yazan Marca gazetesi, milli futbolcuya gelecek teklifleri Barcelona'nın değerlendiğini okuyucularına aktardı.

Arda'nın satış listesine konulmasının en önemli gerekçesi olarak milli futbolcunun geçen sezon ki formsuzluğunu gösteren Marca, Barcelona Başkanı Bartemou'nun geçen sene Katalan Kulübü'nde gerçekleşen başkanlık seçimi öncesi Arda'yı transfer edeceğini söylemesi ve bu transferi gerçekleştirmesinin de bir strateji olduğunu yazdı.

Barcelona Arda için 25 milyon euro istedi
Öte yandan İspanyol basını, B.Dortmund ve Arsenal'in Arda için devrede olduğunu yazdı. Barcelona'nın en ciddi teklifi veren Arsenal'den 25 milyon euro bonservis bedeli istediği belirtildi.