Antalyaspor'dan bonservissiz olarak Galatasaray'a gelen Emrah Başsan, İsviçre kampında açıklamalarda bulundu. 24 yaşındaki oyuncunun açıklamalarının bir bölümü ise kulübün resmi internet sitesi tarafından sansüre uğradı. Kullanılmayan bölümlerde Emrah Başsan, Sarı Kırmızılılar'ın, eski futbolcusu ve Fenerbahçe'de forma giymiş Emre Belözoğlu'nu çok sevdiğini ve tarzının ona benzetildiğini belirtmişti.

İşte Emrah Başsan'ın sansürlenen sözleri;

"BELÖZOĞLUNU ÇOK SEVERİM"

"Selçuk ağabeyi çok seviyorum. Antalyaspor'da ilk iki yıl orta saha gibi oynamıştım. O zamanlar Sneijder'i çok severdim. Nitekim Emre Belözoğlu'nu da çok severim. Özelliklerimi ona benzetirlerdi. Yeteneklerim onlara benzetildiği için onları örnek alırdım. Onlarla oynamak çok zevkli. İnşallah nice şampiyonluk ve kupalar alırım"

İşte Emrah Başsan'ın Galatasaray sitesinde yer alan açıklamaları:

"HEDEFİMİZE İLERLEYECEĞİZ"

"Yeni sezon hazırlıkları kapsamında İsviçre'de bulunan Galatasaray'da yeni transfer Emrah Başsan basın mensuplarının karşısına çıktı. Kampta çok çalıştıklarını belirten genç oyuncu, "Takım şu an eksik ancak herkes gelince tam takım olacağız. Keyifli bir ortam var. Teknik direktörümüz de çok güzel çalıştığımızı ve çok güzel kamp ortamımız olduğumuzu söylemişti. Tüm sporcular çok iyi çalışıyor. Ağabeylerimiz çok yardımcı oluyor. Sıkıntılar çekmemek için burada eksiklerimizi gidermeliyiz. Bunlar doğrultusuna çalışıyoruz, hocamız da yardımcı oluyor. İnşallah eksiklerimizi giderir ve hedefimize ilerleriz" açıklamalarında bulundu.

"KORAY'IN SAKATLIĞI ÇOK ÜZÜCÜ"

Thun ile dün oynanan hazırlık maçında sakatlanan Koray'a 'geçmiş olsun' diyen Emrah, " Koray arkadaşımızın dün sakatlığı oldu. Bu çok üzücü bir durumdu. Bu kimsenin başına gelmesin inşallah ona da çok geçmiş olsun diliyorum" dedi.

"REKABETE HAZIRIM"

Rekabete hazır olduğunu dile getiren genç oyuncu, "Tabii ki beni rahatsız eden bir durum yok. Rekabete hazırım. Kiralık gideceğim durumu söz konusu olmadı şu ana kadar. Son 2 yıldır geldi, gitti olayları çok oldu Galatasaray'a. Bu döneme nasipmiş. Geçmişle alakalı da açık ve net bir teklif gelmemişti. Bu yıl her şey resmiyete döküldü ve güzel bir şekilde bittiğini düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

"MEVKİM SOL BEK DEĞİL"

Oynayacağı mevkii hakkında da konuşan genç oyuncu, "Ben daha önce sol bek oynadım. Ama orası benim mevkiim değil. Hoca gereksinim duyduğunda da orada da oynayabilirim, benim bir tercihim yok. Hocanın vereceği bir tercihtir. Zamanı gelince sol bekte de oynarım" dedi.

"GALATASARAY'IN BENİ İSTEMESİ HEYECAN VERİCİ"

Transfer süreci hakkında da konuşan Emrah Başsan, transfer sürecinin zor geçtiğini belirterek, "Transfer sürecim zor geçti benim içinde. 2-3 yerden teklif vardı. Galatasaray gibi büyük bir camianın benimle ilgilenmesi benle etken oldu. Zaten hocamızın da beni çok istediğini biliyorum. Dünkü maç ilk maçımdı. Çok heyecanlıydım. Buraya büyük hedefler doğrultusunda geldim. Hedefi olmayan futbolcu burada olmaz. Dünkü maçta evet heyecanlıydım ama o heyecan sadece Galatasaray formasını ilk defa taşıdığım içindi. Bu heyecan bu formayı taşıdığım sürece her zaman olacak" diye konuştu.