Galatasaray'da Sinan Gümüş ve Yasin Öztekin basın toplantısı düzenledi. Sinan Gümüş Robben'e hayranlık duyduğunu belirtti. Galatasaray'ın İsviçre kampında Yasin Öztekin ve Sinan Gümüş açıklamalarda bulundu.

MİLLİ TAKIMDAN TEKLİF GELMEDİ
Sinan Gümüş, Türkiye A Milli Futbol Takımı'ndan teklif gelip gelmediğiyle ilgili soruya; "Milli Takım için bana resmi teklif gelmedi. Tercih yapmam için bir resmi teklif gelmesi gerekiyor. Galatasaray'a ilk geldiğimde kimse Sinan Gümüş'ü bilmiyordu. Benim ilk hedefim ağabeylerimden bir şeyler öğrenmekti. Sonra bunları sahada göstermek istiyorum. Doğma büyümeme Almanyalıyım. menajerimle düşündüğümüz şeyler var. Şu an pasaport sıkıntısı var. Gönlüm Türkiye'den yana ama bir teklif gelirse bakarız." dedi.

UMARIM MİLLİ TAKIMA ÇAĞRILIRIM
Yasin Öztekin ise EURO 2016 önce Milli Takım'ın geniş kadrosunda olmasına rağmen sonradan çıkarılmasıyla ilgili; "Fransa'ya gitmek istiyordum. Bunu Fatih Hoca da biliyordu. Hoca için de kolay karar değildi. 31 oyuncu vardı, bazı oyuncuların çıkması gerekiyordu. İçimde biraz umut vardı ama olmadı. Hocamın kararı. Umarım Fatih Hoca, hem beni hem de Sinan'ı çağırır. Türkiye'ye faydalı olmayı küçüklüğümüzden beri hissediyoruz. 2015'te bizden daha iyi bir Milli Takım yoktu." diye konuştu.

BASIN TOPLANTISINDA KOMİK ANLAR
Öte yandan basın toplantısında Sinan Gümüş Arjen Robben'e olan hayranlığından bahsetti ve "Kanatta oynamayı seviyorum, idolüm Arjen Robben" dedi. Ardından Yasin Öztekin ise; "Robben'in en çok neyini beğeniyorsun?" diye bir soru yöneltti, Gümüş'ün bu soruya "Saçlarını" diye yanıtlaması basın toplantısında bulunan herkesi güldürdü.

Ardından Sinan Gümüş Robben'le ilgili anısını basın toplantısında "Bir gün deplasmanda yemekte Wesley, bana telefonu verdi, Facetime'da Arjen Robben vardı." ifadeleriyle anlattı.