Aykut Kocaman, Fenerbahçe'yle ilgili Hürriyet gazetesine konuştu. Sezon başında sarı-lacivertli kulüpten teklif aldığını söyleyen Kocaman, Konyaspor'u bırakamadığını söyledi.

İşte o röportajın bir kısmı:

AZİZ YILDIRIM'IN SÖZLERİNE ÜZÜLDÜM
Aziz Yıldırım’la 4 yıl beraber çalıştınız.. Geçtiğimiz sezon sonu, “Ben burada olduğum sürece Aykut Fenerbahçe’ye gelemez” dedi. Yıllarca yakın çalıştığınız birinden bunu duyduğunuzda ne hissettiniz? Özellikle vefa duygusu açısından...

- Üzüntü... Üzüldüm... İnsan üzülüyor tabii... Üzüntü çok kapsamlı bir hissiyattır. İçinde bir çok duygu barındırır. Tüm bunları tek bir sözcüğe sığdırabiliyoruz bazen.

KONYASPOR'U BIRAKAMADIM
Sezon başında Fenerbahçe’ye gelmeniz konusunda sizinle görüşme yapıldı değil mi?..

- Evet bir temas oldu, gelemeyeceğimi söyledim. Çünkü 1 hafta vardı ligin başlamasına... Ancak şunu söylemem gerekiyor, Fenerbahçe’ye dönmeyi istemediğimi söylemiyorum. İstedim ben bunu. Ancak devamında bunun doğru bir davranış olmayacağına karar verdim.

 - Lige 1 hafta kalmış, takım Avrupa Ligi’ne gidecek, benim isteklerim doğrultusunda transferler yapılmış. A’dan Z’ye söylediklerimi yapmış bir kulübü bırakmak doğru davranış değildi. Ayrıca sadece Konyalılar değil, bütün sağduyu sahibi Fenerbahçeliler de bu davranışı uygun bulmazdı.