Van der Wiel'in avukatı Abide Gülel Birsen'in Ümit Akbulut hakkında gazetecilere yapmış olduğu açıklamada "Ümit Akbulut ve Sinan Siner'in adına kayıtlı herhangi bir resmi şirket yoktur, ayrıca Van der Wiel'i de otelde silahla tehdit ettiler" iddiasının asılsız olduğu gibi Ümit Akbulut'un "Adli Sicil Kaydı"nın "temiz" olduğu ifade edildi.

Tayland'daki spor kulübünün Abulut'la alakası yokmuş

Sabah'ta yer alan habere göre Wiel'in avukatı Abide Gülel Birsen'in Ümit Akbulut daha önce de, Tayland'daki spor kulübü olan "Buriram United Company Limited"i dolandırmıştır" iddiasının gerçek olmadığı ortaya çıktı. Taylan'daki spor kulübü "Buriram United Company Limited", menajer Sinan Siner'e ait olan "Sin Artist Management" ile iş yaptığı öğrenildi. Tayland'lı spor kulübü Buriram'ın avukatlık bürosu Sinan Siner için şikayette bulunulduğu kaydedildi.

Şirket olmadığı iddiası yalanmış

Avukat Abide Gülel Birsen, Sinan Siner'e 'Sin Menagement' adlı şirketin olmadığını, İTO'ya kayıtlı olmadığını iddia etmişti. Yapılan detaylı incelemenin ardından Sinan Siner'e ait olan şahıs şirketi 'Sin Management'ın var olduğu ve "7710246850" vergi numarası ile Şişli Vergi dairesine bağlı olduğu öğrenildi.

Tehdit edilmemiş, parayı taksitle vermiş

Birsen'in "Müvekkilim Gregory Van der Wiel'i otelde yapılan görüşmede, bir kişi Ümit Akbulut'un arkasında beliriyor ve silah çıkıyor arkasından. Silah göstererek, bunu gösteriyorlar" şeklinde yaptığı açıklama sonrası deşifre edilen Akbulut ile Van der Wiel'in yapmış olduğu WhatssApp görüşmesinde 'Paranın zorla alınmadığı ve parayı taksitle Sin Management'a ödendiği ortaya çıktı. Ümit Akbulut ile Wiel'in ödemeyle ilgili WhatssApp konuşmalarında ise Van der Wiel'e "Floyd Mayweather ile yapılacak olan etkinliğin Hollanda-Türkiye arasında yaşanan krizden ötürü ertelendiğini bildiren Akbulut'a "Tamam Kardeşim, sonra konuşuruz" dediği kaydedilerek, mahkemeye sunuldu.

Van der Wiel'in menajeri olduğunu iddia eden Mehmet Zeki Şahin'in de yalanı ortaya çıkmıştı. Kendisini futbolcu Gregory Van der Wiel'in menajeri olarak tanıtan ve birlikte daha önce basın toplantısı düzenleyen Mehmet Zeki Şahin'in resmiyette ünlü futbolcunun menajeri olmadığı yeminli tercümeler tarafından ortaya çıkarılmıştı.

İddiaları doğrulayamadılar

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan mahkeme belgerinde Fenerbahçe'ye ve yönetimine küfür ettiği konuşmalarının görüntüleri ortaya çıkan Van der Wiel'in avukatının, Ümit Akbulut hakkında gazetecilere beyan ettiği iddialarını doğrular yönde herhangi bir belge sunamadığı öğrenildi.