Mesaja teşekkür ederek başlayan Brezilyalı oyuncu, “Harika bir serüven oldu. İki şampiyonlukla geçen iki unutulmaz sezon. Kulüp için yapabileceğim her şeyi vermiş ve görevimi tamamlamış olarak buradan ayrılıyorum. Bu uzun sürecek bir veda değil. Her şey için teşekkürler Beşiktaş ailesi. Teşekkürler Kartal'' diyerek sözlerini noktaladı.

Bu arada Olympique Lyon, Marcelo Guedes ile 3 yllık sözleşme imzaladı.

İmza töreninin ardından kısa bir açıklama yapan Marcelo, Olympique Lyon formasını giyecek olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu söyledi.

Olympique Lyon tarihinde top koşturacak 17. Brezilyalı oyuncu olan Marcelo, Fransız ekibini yeni başarılara ulaştırmayı hedeflediğini belirterek, şu ifadeleri kullandı:

"Tecrübeli ve dayanıklı bir savunma oyuncusuyum. Teknik ve markaj kabiliyetim yüksek. Uzun zamandır Olympique Lyon'un başarılarını ve özellikle üst üste 7 kez lig şampiyonluğunu kazanmasını yakından izledim. Burada Juninho ve Cris olmak üzere benim gibi Brezilyalı oyuncular top koşturdu. Ben de Olympique Lyon'da yeni kupalar kazanmak için elimden geleni yapacağım. Olympique Lyon ile Beşiktaş arasındaki maçlar çok çetin geçti. Olympique Lyon iyi bir takım."

Fransız ekibi, sözleşme fesih bedeli olarak Beşiktaş'a 7 milyon Euro garanti, 500 bin Euro da performansa dayalı olmak üzere toplam 7,5 milyon Euro ödeyecek.

Oyuncunun dayanışma katkı payları da Olympique Lyon tarafından karşılanacak.