Türkiye Futbol Federasyonu, Süper Lig'deki 18 kulübün bildirdiği A Takım listelerini açıkladı. Statüye göre, takımlar en fazla 28 kişilik liste bildirebiliyor ve bunlardan en az 14'ü Türk Milli Takımı'nda oynama uygunluğuna sahip olmak zorunda...

Süper Lig'den 12 takım (Alanya, Antalya, Bursa, Fenerbahçe, Galatasaray, Gençlerbirliği, Göztepe, Karabük, Kasımpaşa, Kayseri, Konya ve Osmanlıspor) 14 yerli ve 14 yabancı futbolcudan oluşan listeler bildirdi.

Başakşehir ve Akhisar, 17'şer ile Türk Milli Takımı'nda oynama uygunluğuna sahip en çok futbolcu bildiren kulüplerdi. Malatya ve Sivas 16'şar, Trabzonspor 15 yerli yazdı.

28 kişilik kontenjanı doldurmayan iki kulüp vardı. Akhisar, Türk Milli Takımı'nda oynama uygunluğuna sahip 17 futbolcunun yanında sadece 9 yabancıyla 26'da kaldı.

UTKU VE TÖRE YOK... BOYKO VE ARAS VAR

Beşiktaş ise kulübün internet sitesindeki "Futbol A Takımı" sayfasında yer verdiği Gökhan Töre ve Utku Yuvakuran'ı yazmadığı listede bu sayfada bulunmayan Denys Boyko ve Aras Özbiliz'e yabancı olarak yer verdi. Siyah-beyazlılar, 11 yerli, 14 yabancıyla sadece 25 kişiden oluşan A Takım listesi verdi.