Aykut Kocaman kanatta beklentileri karşılayamayan Brezilyalı yıldız Giuliano’yu yeniden esas mevkiine çekme kararı aldı. Dirar’ın yokluğunda görev yaptığı sağ kanatta kaybolan sambacıyla özel bir görüşme yapan Kocaman, Giuliano’ya “Yeni Alex” olma görevi verdi. Hücum organizasyonlarının Mathieu Valbuena üzerinde yığılmasından rahatsız olan tecrübeli teknik adam, Giuliano’ya “Takımın beyni sen olacaksın. Pas merkezi olarak tüm topları sen dağıtacaksın, ataklara yön vereceksin, ayrıca hücumlarda Janssen’e yaklaşarak ikinci forvet görevi üstleneceksin” talimatı verdi. Giuliano’dan savunmaya da katkı sağlamasını isteyen Kocaman “Top rakipteyken pres seninle başlayacak. Ancak esas görevin takımı hücuma kaldırmak” dedi.
> Hücumlar kalabalıklaşacak
Gerçek mevkiine geri dönecek olan Giuliano, Aykut Kocaman’ın bu yaklaşımını sevinçle karşılarken, “Ben görevden kaçmam. Verilen sorumlulukları yerine getirmek için elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışırım” diye konuştu. Kanatta zorlandığını itiraf eden Brezilyalı, forvet arkasında çok daha verimli olacağını belirtirken “Uyum sürecini tamamladık. Ben arkadaşlarımı, onlar da beni tanıdı. Artık çok daha iyi şeyler yapabileceğiz” ifadesini kullandı. Bu arada skor kısırlığından rahatsız olan Kocaman hücum varyasyonlarına ağırlık verirken, oyuncularından ceza sahasında daha kalabalık olmalarını istedi. Aykut Hoca yaptırdığı çalışmalarda rakip ceza alanında en az 4 oyuncu bulunması üzerinde duruyor.
Mehmet Topal dip yaptı 
Türkiye’nin Rusya 2018 biletini kaçırması millî oyuncuların moralini bozarken, özellikle Mehmet Topal tam anlamıyla dibe vurdu. Fenerbahçe’deki yerini kaybeden Topal, Millî Takım’daki performansı sebebiyle de ağır eleştirilere maruz kalırken, teknik heyet ve arkadaşları tecrübeli oyuncuya moral vermeye çalışıyor.
Fernandao eve dönüyor
Geçen sezon kolu kırılan Fernandao bu sezon henüz forma giymedi ama talipleri onu kovalamaya devam ediyor. Adı uzun süredir Brezilya’daki kulübü Bahia ile anılan sambacıya Bursaspor da talip oldu. Bursa Başkanı Ali Ay, eski golcülerini geri almak için devre arasında Fenerbahçe’ye teklif yapacaklarını söyledi.