Spor Toto Süper Lig'in 6. haftasında Beşiktaş ile Medical Park Antalyaspor karşı karşıya geldi. Siyah beyazlı takım Diarra'nın üst üste attığı gollere cevap veremeyince sahadan 2-0'lık mağlubiyetle ayrıldı.

ANTALYASPOR 2-0 BEŞİKTAŞ
MAÇTAN DAKİKALAR (CANLI)

İlker Meral son düdüğü çaldı ve karşılaşma sona erdi.


90' Mücadelede artık son 1 dakika.

90' Beşiktaş'ın gol bulabilmek adına atakları devam ediyor ama MP Antalyaspor savunması geçit vermiyor.

90' Bu arada maçın sonuna 4 dakika ilave edildi.

90' Fernandes'in sağ kanattan kullandığı köşe vuruşunda ceza alanına yapılan ortada Necip'in vuruşunda sonuç çıkmadı.

90' Beşiktaş, rakip ceza alanına yakın bir noktadan hafif sağ çaprazdan serbest vuruş kullandı. Almeida'nın kullandığı serbest vuruşta top baraja çarpıp kornere gitti.

88' MP Antalyaspor'da oyuncu değişikliği. Lamine Diarra oyundan çıkarken Milan Baros oyuna girdi.

87' Gelişen MP Antalyaspor atağında Diarra sağ kanattan taşıdığı topu sol kanattan içeriye giren Murat'a verdi. Murat'ın sert şutu savunmaya çarpıp kornere gitti.

86' Sol kanattan kullanılan köşe vuruşunda Fernandes'in ortasında Hakan Arıkan, topun sahibi oldu ve aynı anda Hakan'a faul de yapıldı.

85' Gelişen Beşiktaş atağında sol kanatta topla buluşan Gökhan son çizgiye indi ve rakibinden sıyrılmak isterken top kornere gitti.

84' Sağ kanattan gelişen Beşiktaş atağında Hutchinson'ın ceza alanına ortasında uzak noktada topla buluşan Fernandes'in zayıf vuruşu dışarıya gitti.

83' M.P Antalyaspor, sağ kanattan paslaşarak köşe vuruşu kullandı. Serkan'ın ceza alanına ortasında savunma topu karşıladı.

82' Bu arada Beşiktaş'ta Necip Uysal sarı kart gördü.

81' MP Antalyaspor kendi yarı alanına kapanmış durumda. Beşiktaş farkı azaltmak istiyor.

80' M.P Antalyaspor'da da oyuncu değişikliği. Sakatlık geçiren Uğur İnceman oyundan çıkarken Murat Duruer oyuna girdi.

79' Beşiktaş'ta oyuncu değişikliği. Serdar Kurtuluş oyundan çıkarken Necip Uysal oyuna girdi.

77' Beşiktaş yarı alanında topsuz bölümde Uğur İnceman bir sakatlık geçirdi ve oyun şu an için durmuş durumda.

76' Tita, kullandığı serbest vuruşta topu doğrudan kaleye gönderdi ama top barajdan döndü.

75' Sol kanattan gelişen Beşiktaş atağında Vederson'un ceza alanına ortasında savunmanın müdahale ettiği topla ceza alanının hemen dışında Uğur buluştu ve rakibinden sıyrılacağı anda yerde kaldı ve karar serbest vuruş. Tehlikeli bir nokta.

74' Bir önceki pozisyonda rakibine faul yapan Isaac Promise sarı kart gördü.

73' Beşiktaş savunmasının arkasına sarkan Diarra'ya atılan pasta Diarra'nın dar açıdan vuruşu kaleci Tolga'dan döndü ve ardından Isaac, rakibine faul yaptı.

72' Atağın yönüne göre sağ kanattan kullanılan köşe vuruşunda ceza alanına yapılan ortada MP Antalyaspor savunması topu uzaklaştırdı.

71' Beşiktaş'ın korner kazandığı pozisyonda hakeme itiraz eden Mehmet Sedef, sarı kart gördü.

70' Tita, sol kanattan kullandığı köşe vuruşunda ceza alanına ortasını yaptı ama gelen topu Beşiktaş savunması karşıladı.

69' Sol kanattan etkili gelişen MP Antalyaspor atağında Tita, Diarra'yla duvar pası yapıp ceza alanına girdi ve şutunu çekti ama top savunmadan sekti ve atağın devamında kornere gitti.

68' Bu arada Beşilktaş'ta Manuel Fernandes, verilen bir serbest vuruş sonrası itirazlarda bulununca sarı kart gördü.

67' Kullanılan serbest vuruşta Fernandes, topu doğrudan kaleye gönderdi ama sol direk dibinde Hakan topu kurtardı.

66' Gelişen Beşiktaş atağında ceza alanına yakın bir noktada topla buluşan Almeida, rakibinin müdahalesiyle yerde kaldı ve karar serbest vuruş. Tehlikeli sayılabilecek bir nokta.

65' MP Antalyaspor'da da oyuncu değişikliği. Natxo Insa oyundan çıkarken İbrahim Dağaşan oyuna girdi.

64' Beşiktaş'ta oyuncu değişikliği. Olcay Şahan oyundan çıkarken Mustafa Pektemek oyuna giren isim oldu.
62' Hemen ardından gelişen bir başka Beşiktaş atağında ceza alanı dışında topla buluşan Hutchinson'ın sert şutu kaleci Hakan'da kaldı.

61' Çok etkili gelişen Beşiktaş atağında sağ kanattan ceza alanına yapılan ortada Fernandes hemen Olcay'ı gördü ama Olcay'ın çaprazdan karşı karşıya vuruşunda kaleci Hakan topu kurtarmayı başardı.

60' Hızlı gelişen Beşiktaş atağında Muhammed, topu uzun bir mesafe sürdükten sonra Olcay'a verdi ama Olcay rakibinden sıyrılmak isterken topu kaybetti.

59' Sağ kanattan hızlı gelişen MP Antalyaspor atağında Insa'ya faul yapan Escude sarı kart gördü.

58' Gelişen Beşiktaş atağında ceza alanı içi sağ çaprazında topla buluşan Almeida'nın içeriye çevirdiği topa savunma müdahale etti.

57' Beşiktaş'ta oyuncu değişikliği. Veli Kavlak oyundan çıkarken Muhammed Demirci oyuna girdi.

56' MP Antalyaspor, golleri atmasına rağmen rakibi karşısındaki baskısını devam ettiriyor. Beşiktaş'ta birazdan Muhammed Demirci oyuna girecek.
55' Orta alanda gerçekleşen ikili mücadelede Fernandes, Serkan'a faul yaptı.
54' MP Antalyaspor baskılı başladığı ikinci yarıda Lamine Diarra'yla iki gol buldu.
53' Hafif sol kanattan savunma arkasına koşu yapan Diarra'ya atılan uzun topta Diarra, topu kontrol edip ceza alanına girdi ve bu kez de sol çaprazdan sert şutunda topu bir kez daha ağlarla buluşturdu.
53' GOL! Diarra
51' Kullanılan serbest vuruşta Vederson kaleye çok sert bir şut çekti ama top üstten dışarıya gitti.
50' Aynı noktadan paslaşılarak kullanılan köşe vuruşunda topla buluşan Tita, atağın yönünü sol kanada çevirdi ama Vederson rakibinden sıyrılmak isterken yerde kaldı ve karar serbest vuruş.
49' Kullanılan köşe vuruşunda ceza alanına gelen topu savunma ceza alanı dışına gönderdi ama topla buluşan Tita, sert bir vuruş yaptı. Savunmaya çarpan top bir kez daha kornere gitti.
48' Bu kez sağ kanattan gelişen MP Antalyaspor atağında Koray'ın ceza alanına ortasında savunmanın müdahalesiyle top kornere gitti.
47' Rakip yarı alanın ilk metrelerinde aldığı topla rakiplerinden sıyrılıp ceza alanına girdi ve çok sert bir şutla topu ağlara gönderdi.
47' GOL! Diarra
47' İkinci yarıda ilk atak MP Antalyaspor'dan geldi. Isaac'in ceza alanına ortasında Diarra'nın kafa vuruşu yandan dışarıya gitti.
46' Karşılaşmanın ikinci yarısı Beşiktaşlı oyuncuların vuruşuyla başladı.
İlk yarıda son düdük çaldı ve ilk yarı sona erdi.
45' Beşiktaş savunmasından Hugo Almeida'ya uzun bir top gönderildi ama Almeida'nın son anda dokunduğu top kaleci Hakan'da kaldı.
44' Etkili bir MP Antalyaspor atağında sağ çaprazdan ceza alanına giren Koray topu göğsüyle kontrol etmek isterken göğsünde seken top kaleci Tolga'da kaldı.
42' Beşiktaş'ta Manuel Fernandes, rakiplerinden sıyrılıp ceza alanına hareketlendi ama topu ayağından açınca kaybetti.
41' Çok hızlı gelişen MP Antalyaspor atağında Diarra, topu ceza alanı yakınlarına kadar taşıyıp pasını sağ kanattan ceza alanına sokulan Isaac'e verdi ama Isaac, topu yakalayamadı.
40' Fernandes'in kullandığı serbest vuruşta ceza alanına yapılan ortada savunma topu karşıladı.
39' Gelişen Beşiktaş atağında Fernandes, hafif sağ kanatta topla buluştu ve Vederson'dan sıyrılmak isterken yerde kaldı ve karar serbest vuruş.
38' Beşiktaş'ta Hugo Almeida, ceza alanına koşu yaptı ama ona atılan topu kalesini zamanında terk eden Hakan tarafından uzaklaştırıldı. Bu pozisyonda Almeida kayarken zamanlamasını iyi ayarlayamadı ve Hakan'a bir müdahalesi oldu ve sarı kart gördü.
37' Bu arada M.P Antalyaspor'da Emre Güngör, Beşiktaş lehine verilen serbest vuruş kararının ardından itiraz edince sarı kart gördü.
36' Bu kez gelişen Beşiktaş atağında sol kanattan ceza alanına hareketlenen Motta'ya atılan pasta Motta ceza alanına girer girmez şutunu çekti ama top kaleci Hakan'da kaldı.
35' Etkili paslarla rakip yarı alana geçen MP Antalyaspor'da topla en son sol kanatta buluşan Insa'nın yerden pasında kaleyi karşıdan gören bir noktadan Isaac sert bir şut çekti ama top Motta'dan döndü.
34' Karşılaşmanın temposu hala yükselmiş değil. İki takım da oldukça kontrollü bir futbol ortaya koyuyor.
33' MP Antalyaspor yarı alanında gerçekleşen ikili mücadelede Serkan Balcı, Gökhan Töre'ye faul yaptı.
32' Bu kez ev sahibi ekip sol kanattan köşe vuruşu kullandı. Paslaşılarak kullanılan köşe vuruşunun ardından Tita, rakibini güzel ekarte ederek ceza alanı son çizgisine indi ve ortasını gönderdi ama top herkesi aştı.
31' Sol kanattan kullanılan köşe vuruşunda uzak direğe gelen topu önce savunma oyuncuları aldı ama daha sonra top Hutchinson'da kaldı ve Hutchinson'ın sert şutu direkten geri döndü.
30' Çok etkili gelişen Beşiktaş atağında Gökhan'ın pasında ceza alanı içinde topla buluşan Almeida, pasını yerden sol kanattan ceza alanına giren Motta'ya gönderdi. Motta'nın vuruşu savunmaya çarpıp kornere gitti.
29' Bu kez etkili gelişen MP Antalyaspor atağında Diarra, rakiplerinden sıyrılıp kaleyi karşıdan gören yerden ceza alanına girdi ama savunma son anda topa ayak koydu.
28' Sol kanattan kullanılan köşe vuruşunda ceza alanına yapılan ortada savunma topu uzaklaştırdı.
27' Gelişen Beşiktaş atağında ceza alanın ön bölümünde topla buluşan Gökhan Töre'nin sert şutu savunmaya çarparak kornere gitti.
26' Bu kez sağ kanattan gelişen Beşiktaş atağında topla buluşan Serdar'ın ceza alanına yaptığı yüksek ortada kaleci Hakan topun sahibi oldu.
25' Etkili paslarla rakip yarı alana geçen Beşiktaşlı oyunculardan topla en son ceza alanı içinde Fernandes buluştu ama savunma baskı yaparak topu kazandı.
23' Aynı noktadan kullanılan serbest vuruşta Tita'nın ceza alanına ortasında savunma topu karşıladı. Ceza alanı dışından Insa'nın sert şutu üstten dışarıya gitti.
22' Tita, kullandığı serbest vuruşta ceza alanına ortasını yaptı ama savunmaya yardıma gelen Almeida topu karşıladı. Top yine sol kanattaki Tita'ya geldi ve Tita'ya bu kez de Fernandes faul yaptı.
21' Bu kez sol kanattan gelişen MP Antalyaspor atağında Diarra'ya sert bir faul yapan Sivok, sarı kart gördü.
20' Kullanılan serbest vuruşta Fernandes topu doğrudan kaleye gönderdi ama top kaleci Hakan'da kaldı.
19' Beşiktaş'ın atakları sıklaştı. Sol kanatta topla buluşan Veli, ceza alanına yakın bir noktada Insa'nın müdahalesiyle yerde kaldı ve karar serbest vuruş.
18' Beşiktaş, sol kanattan paslaşarak serbest vuruş kullandı ama ceza alanı içinde topla buluşan Olcay, savunmadan sıyrılamadı.
17' MP Antalyaspor atağı bu kez sağ kanattan gelişti. Mehmet Sedef'in ceza alanına ortasında kaleci Tolga topu çıkıp aldı.
16' Oyun şu ana kadar düşük bir tempoda oynanıyor. Her iki takımın da karşılıklı pozisyonları var.
15' Çok etkili gelişen MP Antalyaspor atağında sol kanatta Isaac, pasını Vederson'a verdi. Vederson'un ön direğe sert ortasında Insa'nın kafa vuruşu direği sıyırıp dışarıya çıktı.
14' Paslaşılarak kullanılan serbest vuruşun ardından Motta'nın ceza alanına ortasında savunma topu uzaklaştırdı.
13' Bir başka Beşiktaş atağında sol kanatta topla buluşan Olcay, Emre'nin müdahalesiyle yerde kaldı ve karar serbest vuruş.
12' Siyah beyazlılar sol kanattan köşe vuruşu kullandı. Fernandes'in ortasında Hutchinson'ın kafa vuruşu yakın mesafeden dışarıya çıktı.
11' Fernandes, kullandığı serbest vuruşta topu ceza alanına gönderdi ama top barajdan döndü.
10' Sol kanattan gelişen Beşiktaş atağında Motta, topla birlikte ceza alanı yakınlarına kadar geldi ama Serkan'ın müdahalesiyle yerde kaldı ve karar serbest vuruş.
9' Kullanılan serbest vuruşta Vederson, ceza alanına ortasını yaptı ama top doğrudan kaleci Tolga'da kaldı.
8' Gelişen MP Antalyaspor atağında Ramon Motta, Insa'ya faul yaptı ve karar serbest vuruş.
7' Manuel Fernandes, rakip yarı alanda buluştuğu topla rakiplerinden sıyrılıp ceza alanına girdi ama kalabalık arasından çıkamadı.
6' Beşiktaş hazırlık paslarıyla atak hazırlığında
5' Bir başka Beşiktaş atağında sağ kanattan topla buluşan Gökhan Töre, sol kanattan ileriye koşu yapan Olcay'a uzun bir pas gönderdi ama top Koray'ın kontrolünde dışarıya gitti.
4' Etkili gelişen Beşiktaş atağında sağ kanatta topla buluşan Serdar'ın ceza alanına ortasında Almeida'nın kafa vuruşu üstten dışarıya gitti.
3' Sağ kanattan gelişen MP Antalyaspor atağında topla buluşan Isaac'in ortasında Insa'dan önce savunma topu uzaklaştırdı.
2' İlk atak Beşiktaş'tan geldi. Sol kanatta topla buluşan Motta'nın ortasında savunmada Mehmet Sedef topu uzaklaştırdı.
1' Karşılaşma MP Antalyasporlu oyuncuların vuruşuyla başladı.

- Beşilktaş teknik direktörü Slaven Bilic cezalı olduğu için bugünki karşılaşmada yedek kulübesinde Bilic'in yardımcısı Edin Terzic bulunacak.

İŞTE İLK 11'LER
Beşiktaş:
Tolga, Serdar, Sivok, Escude, Ramon, Atiba, Veli, Gökhan, Fernandes, Olcay ve Almeida.
Antalyaspor: Hakan, Emre Güngör, Vederson, Serkan, Uğur, Mehmet Sedef, Koray, Insa, Diarra, Tita, Isaac

Beşiktaş ile Medical Park Antalyaspor, lig tarihinde 37. kez karşı karşıya geliyor. İki takım arasında ligdeki rekabet, 11 Eylül 1982'de İstanbul'da yapılan ve Beşiktaş'ın 6-0 üstünlüğüyle sona eren maçla başladı. O tarihten bu yana yapılan 36 lig maçının 26'sını Beşiktaş, 3'ünü Medical Park Antalyaspor kazandı, 7 karşılaşmada da taraflar birbirlerine üstünlük kuramadı. Siyah-beyazlıların attıkları toplam 81 gole karşılık, kırmızı-beyazlılar 31 gol kaydedebildi. Geçen sezonki maçları Beşiktaş, Antalya'da 5-3, İstanbul'da da 1-0'lık sonuçlarla kazandı.
BEŞİKTAŞ, 20 MAÇTIR YENİLMİYOR
Rakibiyle ligde yaptığı son 11 maçı da kazanan siyah-beyazlılar, Medical Park Antalyaspor karşısında son 20 Süper Lig karşılaşmasını yitirmedi. Medical Park Antalyaspor'a en son 1997-98 sezonunun ikinci yarısında, 3 Mayıs 1998'de İstanbul'da yapılan maçta 1-0 mağlup olan Beşiktaş, daha sonra oynadığı 20 lig maçının 17'sini kazandı, 3 kez de berabere kaldı.
KARTAL DEPLASMANDA DA ÜSTÜN
Beşiktaş, Medical Park Antalyaspor karşısında Antalya'daki maçlarda da rakibine galibiyet sayısı bakımından üstünlük kurdu. Siyah-beyazlılar, Antalya'da yaptıkları 18 lig maçının 11'inde sahadan galip ayrıldı, 2 kez yenildi, 5 karşılaşma da berabere sonuçlandı. "Kara Kartallar", dış sahadaki maçlarda Medical Park Antalyaspor filelerini 41 kez havalandırdı, kalesinde ise 23 gol gördü.
ANTALYASPOR EVİNDE EN SON 1996'DA KAZANDI
Medical Park Antalyaspor, Beşiktaş'ı kendi evinde en son 1996-1997 sezonunda yendi. Antalya Atatürk Stadı'nda 8 Aralık 1996 tarihinde oynanan karşılaşmadan 3-2 galip ayrılan Akdeniz temsilcisi, daha sonra taraftarlarına Beşiktaş galibiyeti izlettiremedi. Beşiktaş, bu yenilginin ardından deplasmanda oynanan 11 maçtan 8'ini kazandı, 3'ünde berabere kaldı ve rakibine mağlup olmadı.
BILIC TAKIMINDAN UZAK
PFDK'nın Galatasaray derbisinde hakeme yönelik hakareti nedeniyle 3 maç ceza verdiği Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic, Medical Park Antalyaspor maçında takımının başında olamayacak. Tahkim Kurulu'na savunmasını veren ancak itirazı kabul edilmeyen Hırvat teknik adam, Antalya deplasmanında yedek kulübesinde oturamayacak
ESCUDE'DEN İYİ HABER
Beşiktaş'ta Mehmet Akgün, Gökhan Süzen ve Oğuzhan Özyakup dışında sakat futbolcu bulunmuyor. Julien Escude'nin sakatlığı geçerken, Filip Holosko, Uğur Boral ve İsmail Köybaşı da uzun bir aradan sonra geçen hafta içinde takımla çalışmalara başladı. A2 Ligi'nde gördüğü kırmızı kart nedeniyle Galatasaray derbisinde kadroya alınmayan Ömer Şişmanoğlu'nun da 1 maçlık cezası sona erdi.
DEPLASMANDA BİLEĞİ BÜKÜLMÜYOR
Beşiktaş, bu sezon Spor Toto Süper Lig'de deplasmanlarda oynadığı 2 maçı da kazandı. İlk olarak Kayseri Erciyesspor ile deplasmanda karşılaşan siyah-beyazlılar, iki kez geriye düştüğü karşılaşmayı 4-2 kazandı. Beşiktaş, ligin 4. haftasında konuk olduğu Bursaspor'u da 3-0'lık sonuçla geçti.