ÖMER TEMUR
Yayınınıza başlamadan önce, yapacağınız yayına uygun bir başlık bulun. Kısa ve ilgi çekici başlıklar izleyiciyi her zaman cezbeder. İngilizce bir başlık seçmeniz ise dünyanın dört bir yanından izleyicileri yayınınıza davet etmek için iyi bir yol olacaktır.

Başlıkta dürüst olun, içerikle çelişmesin
Yayınınız için seçtiğiniz başlık konusunda dürüst olun. Başlığınızın izleyicilere, yayınınız hakkında gerçekçi ve doğru bir bilgi vermesine özen gösterin. Yaptığınız yayının içeriği başlığınız ile çelişmesin. Örneğin arkadaşınızla sohbet ettiğiniz yayına "parti" başlığını koymayın.

Yayın konusunda farklı olun
Farklı konularda yayın yapanlar daha fazla izleyiciye ulaşıyor. Gittiğiniz, gördüğünüz yerlerde yayın yapmaktan geri kalmayın. Dış çekimler, ilginç mekânlar ve aksiyon yayındaki izleyici sayısını artırıyor.
Çekim kalitenize özen gösterin
Sürekli donan ya da takılan bir yayına izleyicilerin sadık kalması düşünülemez. Bağlantı kalitenize özen gösterin. Tripod ya da selfie çubuğu gibi ekipmanlar kullanan yayıncı sayısı her geçen gün artıyor. Biraz yardımdan kimseye zarar gelmez...

 İzleyicinizle iletişim kurun
Periscope yayınlarının en önemli farkı izleyici ile interaktif bir iletişime geçebilmektir. İzleyicilerinizden gelen soruları yanıtsız bırakmayın. Onlara verdiğiniz yanıtlar yayınınızı zenginleştirirken diğer yandan izleyiciyi de yayında kalmak için motive eder.
 Eğlenceyi paylaşmak izleyici arttırır
Periscope'da en çok izlenen şeylerden biri de kuşkusuz eğlenceli anlar. Gittiğiniz eğlence mekânları, konserler ya da festivallerde gerçekleştireceğiniz yayınlar çok sayıda izleyicinin bir anda ilgisini çekecektir.
Twitter'da önceden duyuru yapın
Yayınınız öncesinde Twitter'da duyuru yapmak her zaman takipçi kitlenizin ilgisini Periscope'a yönlendirmenizi sağlayacaktır. Özel yayınlarınız öncesinde takipçilerinize davet geçin. Yayınınızı da eş zamanlı olarak Twitter'da duyurun. Bunun için yayın öncesi çıkan küçük mavi kuş ikonuna basmanız yeterli.
Yayınlarınızı kaydedin
Eğer Periscope'da sadık bir izleyici kitlesine sahip olmak istiyorsanız kaliteli yayınlara imza atmak kadar yaptığınız yayınları kaydetmek de önemli. Kaydettiğiniz yayınlar, izleyicilere ileride yapacağınız yayınlar konusunda da fikir verirken, sadık bir kitlede yerlerini almalarını da sağlar.
Periscope trendlerini takip edin
Rekabetten geri kalmamak için rakiplerin neler yaptığına göz atmak da da fayda var. Periscope'da farklı yayınları takip etmek kendinizi geliştirmenizi sağlar.
İstikrarlı olun düzenli, yayın yapın
Eğer amacınız Periscope'da sadık bir izleyici kitlesine ulaşmak ve bunu arttırmaksa düzenli olarak kaliteli içerikli yayınlar yapın. Kendinizi özletmeyin, takipçilerinizi rakiplerinize kaptırmayın.