Bazı ülkeler ortak bir dil belirleyip o dilde konuşurken, çok sayıda ülke ise kendine özel bir dil benimsemiştir. Bu sebeple dünyada var olan dillerin hepsini öğrenmek oldukça zor bir iştir. Dilleri bilmenin zor olması demek, o dillerle ilgili hiçbir işin yapılamayacağı anlamına gelmiyor tabi ki. Günümüzde internet üzerinden ulaşabileceğimiz birçok cümle çeviri sitesi bulunuyor. Bu siteler sayesinde dünya üzerindeki hemen hemen her dilde çevri yapma şansına sahip oluyoruz.

Hayatımızın her alanında ve her anında karşımıza çıkmakta olan yabancı dilleri anlayabilmemiz için en büyük yardımcımız olan cümle çeviri siteleri, günlük hayatımızın vazgeçilmez bir parçası halini almış durumda. Ancak cümle çeviri sitesini seçerken de dikkat etmemiz gereken noktalar vardır. Bu noktalardan en önemlisi cümle çeviri sitesinin gerçek anlamlı çeviri yapıp yapmadığına dikkat etmektir.

Cümle çeviri sitelerinin doğru çeviri yapması, bizi her türlü hatadan kurtaracaktır. Bu nedenle cümle çeviri sitesini belirlerken dikkatli olmamız gerekir. Cümle çeviri sitesi olarak hizmet veren ve oldukça talep gören iki siteden söz etmek istiyoruz size. Bunlardan biri Google Translate, diğeri ise Ingilizceturkce.gen.tr 'dir. Her iki site de çeviri işinde en başarılı siteler arasında yer almaktadır. Ancak yine de hangisini seçmeniz gerektiği konusunda kararsızsanız okumaya devam ediniz.

Siteleri şöyle bir karşılaştırmak gerekirse, Google Translate sitesi yalın hazırlanmasının yanı sıra, sadece cümle çeviri yapmak için düzenlenmiş bir site olarak dikkat çekmektedir. Sitede birçok dilde cümle çeviri yapma şansına sahip oluyorsunuz.  

Ingilizceturkce.gen.tr  sitesinden söz edecek olursak, Google Translate sitesinde yapabileceğimiz işlemlerin üzerine daha pek çok işlem de gerçekleştirebiliyorsunuz. Site oldukça geniş çaplı düşünülerek hazırlanmış. Google Translate sitesindeki özelliklere ek olarak dil gelişiminiz için de birçok bölüm hazırlanmış.

Sitede cümle çeviri sayfası her yaştan kişi tarafından kolaylıkla kullanılabilecek şekilde düzenlenmiştir. Google Translate sitesinde olduğu gibi dil algılama, sesli dinleme gibi özelliklerin yanı sıra İngilizce Türkçe sözlük sayesinde aklınıza takılan tüm kelimelerin İngilizce ya da Türkçe karşılıklarını bulabiliyorsunuz.

Siteyi Google Translate ve diğer çeviri sitelerinden ayıran en büyük özelliklerinden bir diğeri se, İngilizce sohbet sayfasının olmasıdır. Bu sayfa sayesinde günün 24 saati İngilizce sohbet ederek İngilizcenizi geliştirebilirsiniz.

Bir diğer artı özellik ise sitede sesli çeviri yapılabilmesidir. Belirlediğiniz herhangi iki dil arasında anında sesli çeviri özelliğiyle çeviri ve seslendirmeyi tek tıklamayla yapabilirsiniz.

Ingilizceturkce.gen.tr  sitesinin en dikkat çeken bir diğer özelliği ise ücretsiz İngilizce dersleri veriyor olmasıdır. Sitede yer alan İngilizce dersleri sayesinde İngilizce kursuna girmenize gerek kalmadan İngilizce öğrenebilirsiniz.

Özetlemek gerekirse; ingilizceturkce.gen.tr sadece cümle çeviri yapmanızı sağlamıyor, İngilizce sohbet, İngilizce sözlük, sesli çeviri ve İngilizce dersleri sayesinde dil gelişiminiz için önemli katkılarda bulunuyor.

Bu bir ilandır