Ömer Temür İSTANBUL
Tasarımıyla dikkat çeken her iki modelde ekran büyürken, şarj süresi azaldı. 4.5G'yi destekleyen cihazlarda dünyanın en güçlü RAM'leri kullanılıyor. Galaxy S6 Edge+ ve Galaxy Note 5 güçlü işlemcileri sayesinde yüzde 30'a varan oranda enerji tasarrufu sağlıyor. Güçlü batarya özellikleriyle cihazlar 120 dakikada kablosuz şarj olurken, kablolu ve kablosuz şarj arasındaki süre farkı 30 dakikaya kadar indi. Cihazlar 10 dakikalık bir şarjda ise 4 saatlik kullanım sunuyor. Şarj özelliklerinin yanı sıra her iki model en gelişmiş kamera özellikleri ile donatıldı. Kavisli 5.7 inç Quad HD Super AMOLED ekranıyla Galaxy S6 edge+, kavisli kenar deneyimini daha da ileriye taşıyarak 4K video deneyimi yaşatıyor. Ayrıca bu modellere sahip olan kullanıcılar çektikleri videoları Youtube'de canlı olarak yayınlayabiliyor. 
MAUSE GİBİ KULLANILABİLİYOR
Türkiye'deki kullanıcıların akıllı telefon tercihlerinde bir diğer belirleyici unsur olan S Pen ise yeni nesil Galaxy Note5 ile çok daha fazla geliştirildi. Yeni özel tıklama mekanizmasına sahip olan S Pen'le yerinden çıkarıldığında ekran aktif hale geliyor. Siyah ekranda not alma deneyimi sunan S Pen aynı zamanda mause gibi kullanılıyor. 
2011 yılında piyasaya sürdükleri Note serisiyle Türkiye'de 2 milyon kullanıcıya ulaştıklarını belirten Samsung Electronics Türkiye Başkanı Yoonie Joung, “Tasarımda rönesans devam ediyor” dedi. Samsung Galaxy Note 5'in 2.699 TL, Galaxy S6 edge plus'ın ise 3.099 TL'lik fiyatı ile raflarda yerini aldığını ifade eden Samsung Electronics Türkiye IT ve Telekom Başkan Yardımcısı Selçuk Mirza ise “Teknolojinin şu ana kadar sunduğu en nitelikli özelliklerle donattığımız iki yeni muhteşem cihazımızı Türkiye'deki kullanıcılarla buluşturmanın gururunu yaşıyoruz” diye konuştu. 
Uygulamalara kolay erişim
Samsung Galaxy S6 edge'in kendine has ve çarpıcı tasarımındaki başarısını devam ettiren Galaxy S6 edge+, “kavisli yan ekran uygulamaları” özelliği ile en sevilen uygulamalara kolay erişim sunarken “kişisel kavisli yan ekran” ile tercih edilen kişilerle kolay iletişim imkanı veriyor. “Kavisli yan ekran uygulamaları”, kullanıcıların favori uygulamalarına sadece kavisli ekranı kaydırmasıyla erişmesini sağlıyor. Ayrıca kavisli ekrandan sıkça konuşulan kişilere ulaşılıyor, mesaj atılıyor ya da doğrudan arama yapılıyor.