Generali Sigorta'nın desteğiyle Türkiye'de çok yakında satışa sunulmaya hazırlanan Obi Worldphone SF1, uygun fiyata tasarım ve yüksek performansı kullanıcılara sunuyor.


1989-1996 yılları arasında Apple'da tasarım direktörülüğü görevinde bulunan ve daha sonrasında Beats marka kulaklıkların tasarımından sorumlu olan ünlü tasarımcı Robert Brunner'ın imzasını taşıyan telefon, Full HD çözünürlüklü ve 443 ppi piksel yoğunluklu 5 inçlik ekranla birlikte geliyor. Gorilla Glass 4 kaplı ekranıyla çizilmelere karşı da oldukça dayanıklı olan telefonun arkasında Sony Exmor sensörlü 10 megapiksel kamera, ön tarafında ise 5 megapiksel bir kamera yer alıyor.


64 bit sekiz çekirdekli 1,5 GHz hızında çalışan Snapdragon 615 işlemciden ve Adreno 405 grafik işlemcisinden güç alan telefonun 16 GB'lık versiyonunda 2 GB RAM, 32 GB'lık versiyonunda ise 3 GB RAM bulunuyor. Android 5.0.2 işletim sistemine, 3.000 mAh kapasiteli pile ve 4G LTE bağlantısına sahip olan çift SIM kartlı telefon hızlı şarja da destek veriyor. Dolby Audio ses teknolojisi sayesinde herhangi bir kulaklıkta net ses sunan telefonda ikinci bir mikrofon sayesinde gürültüyü azaltabiliyor. 23 Kasım'da gerçekleşecek etkinlikle birlikte telefonun Türkiye'de satışa sunulması bekleniyor.


Telefonun yurtdışındaki satış fiyatı 250 dolar. Türkiye'deki satış fiyatı ise henüz belli değil. Apple ve Pepsi-Cola'nın eski CEO'su John Sculley tarafından oluşturulan Obi akıllı telefonlarının yatırımcısı olan Generali'nin Türkiye'de milyonlarca kişiyi sigortalayacağı müjdesinin de verildiği toplantıda Generali Sigorta'nın Obi Worldphone üzerinden sunacağı mobil sigortacılık platformu ve mobil uygulama ile fiyata duyarlı, zeki ve yeni nesil tüketicilere yakınlaşma hedefi de vurgulandı.