Xiaomi merakla beklenen akıllı bilekliği Mi Band S1'i resmen duyurdu. Çinli şirketin yeni akıllı bilekliği Mi Band 1S, satış rekorları kıran selefine göre önemli bir özelliği beraberinde getiriyor: Nabız ölçer. Mi Band 1S kalp hızını ölçmesinin yanı sıra uyku takibi de gerçekleştirebiliyor.


Tasarım tarafına baktığımızda önceki modelden farklı bir detay gözümüze çarpmıyor. Sadece boyutu bir miktar artırılan Mi Band S1 bu nedenle Mi Band'la uyumlu kordonlarda kullanılamayacak. Plastik ve renkli kordonlar bir kez daha kullanıcılara bol seçenekli alternatifler sunuyor. Android ve iOS işletim sistemiyle uyumlu çalışan Mi Band S1, 45 mAh gücünde bir pil eşlik ediyor. Xiamoi'nin iddiasına göre bu pil akıllı bilekliliği 30 gün kesintisiz kullanmanızı sağlıyor. Mi Band S1 toz ve su korumasına karşı IP67 sertifikasına sahip.  Günlük kaç adım attığınızı, yürüyüş ve koşu mesafesini, yakılan kalori değerini yine Mi Band S1 aracılığıyla öğrenebilirsiniz. Mi Band S1'i alarm saati olarak da kullanmak mümkün. Mi Band S ayrıca akıllı telefonunuza gelen iletileri titreşimle uyarıyor. Xiaomi bir önceki akılı bilekliği Mi Band'da olduğu gibi devam modeline de uzaktan telefon kilidini açma özelliğini dahil etmiş.


Sadece 5.5 gram ağırlığında olan Mi Band 1S 11 Kasım itibariyle Çin'de satışa sunulacak. Akıllı bilekliğin fiyatı 16$ (yaklaşık 45 lira) olarak açıklandı. Mi Band 1S ülkemizde de satışa sunulacak ancak ürünün Türkiye çıkış tarihi şimdilik bilinmiyor.