Facebook hiç bir zaman rakiplerinin güzel fikirlerini uygulamaktan çekinmemiştir. Bunlara bir yenisi de bugün eklendi. Bakalım kendini yokeden mesajlar size tanıdık gelecek mi? Sosyal medya sitesi kendi Snapchat klonunu çıkartıyor. Facebook’un 3 milyar dolarlık tekilifini reddeden Snapchat’in bir benzeri Poke adıyla çıkıyor. Facebook bu seferde Snapchat’in özelliğini Messenger’a yeni özellik olarak ekleyecek. Görünen o ki Facebook Messenger kendi kendini silen mesajlar seçeneğini test ediyor. BuzzFeed tarafından farkedilen bu yeni özellik şimdilik sadece Fransa ile sınırlı.

Facebook’a göre yeni özellik hala test aşamasında ve daha sonra diğer ülkelerde de kullanıma açılacak. Facebook bu yeni özelliği insanların birbirleriyle daha etkili iletişim halinde olmasını sağlama amacıyla hayata geçirdikleri için mutlu olduklarını söyleyerek dile getirdi. Ayrıca kendini yokeden mesajların insanların Messenger üzerinden iletişime eğlence katacağına inandıklarını açıkladılar. Yeni özelliğin kullanımı oldukça basit.

Yeni çıkacak olan kum saati simgesine bastıktan sonra göndereceğiniz mesajlar gönderildikten 1 saat sonra kendilerini silecekler. Bu özellik Snapchat’in yerini alabilecek bir özellik değil ancak Facebook için güzel bir güncelleme denebilir. Sonuçta arkadaşlarınıza gönderdiğiniz her mesajın sonsuza dek saklanmasına gerek yok.