Geçtiğimiz yılın Ekim ayında 'Inbox' isimli elektronik posta servisini kullanıma sunan Google, bir süredir kullanıcılarının bu yeni sisteme entegre olması için adımlar atıyor. 
 
KULLANICILAR INBOX'A YÖNLENDİRİLİYOR 
Elektronik postalarını akıllı cihazları üzerinden kontrol eden kullancılar artık Gmail yerine Inbox'a yönlendiriliyor. "Inbox'ı denediğiniz için teşkkür ederiz" mesajıyla kullanıcıları Inbox'a yönlendiren Google, istenmesi durumunda Gmail'e dönmeye de imkan veriyor. 
 
Kullanıcılara gelen elektronik postaları Gmail'e kıyasla daha iyi organize eden Inbox, hatırlatma eklentisiyle kullanıcıların hayatlarını da kolaylaştırıyor.
2004'te hizmete giren ve 70'den fazla dilde hizmet veren Gmail, 400 milyondan fazla kişi tarafından kullanılıyor.
 
"GMAIL HAYATTA" 
Söz konusu iddialar üzerine resmi bir açıklama yapan Google, Gmail'in kapanması gibi bir durumun söz konusu olmadığını belirterek, yönlendirmenin sadece kullanıcıların hayatını kolaylaştırmak için yapıldığının ve Gmail'e dönme opsiyonu bulunduğunun altını çizdi. 
 
İlk etapta akıllı telefonlar, iPad ve Android tabletler ile Crome tarayıcılarında kullanılabilen Inbox, kısa süre içinde diğer web tarayıcılarıyla da uyumlu hale getirilerek kullanım alanını genişletmişti.