iOS 9.3 güncellemesinin ilk betasının eğitim odaklı olacağını söyleyelim. iOS 9.3 güncellemesi ile birlikte öğretmenler ile öğrenciler iPad'leri aracılığıyla eş zamanlı olarak ders öğrenebilecek, yeni öğretim asistanı Classroom App ile kontrolü öğretmenler eline alabilecekler. Öğretmenler ve öğrencilerin aynı anda kullanabileceği bu uygulamayı öğrenciler öğrenmek, öğretmenler ise öğretmek amacıyla kullanacak. Öğretmenler uygulamada öğrencilerin iPad'lerde neler yapabildiğine kendi iPad'inden anında erişebilecek, öğrencilerinin iPad'lerinde hangi uygulamalara erişebileceğini seçebilecek. Ayrıca öğretmenler, öğrencilerin projelerini anında Apple TV aracılığıyla sınıfların projeksiyonlarına yansıtabilecekler.

Belirtilene göre yeni güncellemeyle birlikte Apple iPad'ler yeni bir oturum açmak için yeni yollar sunacak. Bu ise Apple School Manager özelliğiyle birlikte gerçek olacak. Apple'ın bu özellik için mottosu ise; "Tek giriş. Tek yer. Tek ihtiyacınız olan okulda iPad kullanmak"

Bu özellik ile birlikte uygulamalara aynı anda birden çok kullanıcı giriş yapabilecek. Bu kişilerin her biri kendi fotoğraflarıyla uygulamada yer alacak. Bu şekilde iPad'lerle yeni kurs alanları oluşturulabilecek.

Diğer taraftan iOS 9.3 ile birlikte iPhone'lara birden fazla Apple Watch tanımlanabilecek.

Öte yandan iOS 9.3'ün en dikkat çeken yeniliklerinden birisi de Night Shift özelliği. Bu özellik ile birlikte cihazınızın renk sıcaklığını ayarlayabileceksiniz. Bu özellikle birlikte iOS cihazınız artık size daha az mavi ışık gönderecek. Bu şekilde uyku problemleri de azaltılmış olacak.

iOS 9.3 güncellemesini herkesten önce test etmek isteyenler ilk betasını, cihazınızın UDID kaydı varsa geliştirici sayfasından indirebilirler.