Geçtiğimiz günlerde Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri tarafından Sosyal Medya Uzmanlığı dersinde bir ders ödevi olarak geliştirilen Ayneen isimli sosyal ağ 23. gününde Alexa değerlemesinde Türkiye’nin en çok ziyaret edilen ilk 500 sitesi arasına girdi. 
Bu sıralamaya göre Türkiye’de yapılmış tüm sosyal ağ denemeleri arasında en çok tıklanan site sıralamasına yükselen Ayneen’in üye sayısı 30.000’e yaklaştı. Her gün özel konukların alındığı ve ‘sosyal canlı yayın’ ismi verilen yayınlar sitenin büyümesini her geçen gün daha da hızlandırıyor. Veteriner, diş hekimi ,oyuncu ,gazeteci, bilişim uzmanı gibi bir çok alanlarda farklı konuklar alınarak önceki günlerde yayınlar yapıldı. Bu yayınlarda sitenin üyeleri konuklara sorularını yöneltti ve tüm sorular cevaplandı.
ODUN HERİF SORULARI CEVAPLAYACAK
İnternette odun herif olarak bilinen fenomen hesap Cuma akşamı 21.00-22.00 saatleri arasında Ayneen sitesine konuk olarak üyelerden gelen soruları cevaplayacak. Twitter’ın gün geçtikçe daha da fazla politikleşen gündeminden sıkılan kullanıcılar için Ayneen önemli bir alternatif oluyor.