Ordu'da kömür satışı yapan bir şirketin patronu yolsuzluk yaptığını iddia ettiği eski çalışanından intikam almak için gazeteye ilan verdi. 


Gazetelerde tam sayfa yayımlanan ilanda "Bu duyuru kamuoyunu bilgilendirmek ve suçluları adalete teslim etmek için yapılmıştır" denildi.


Ordu'da Kazancıoğlu Gıda Sanayi ve Kömür İşletmeleri Şirketi, işten çıkardığı pazarlama bölümünde çalışan M.Ü.'nün kömür satışı yaptıkları bazı apartman ve site yöneticileri ile karşılıklı maddi çıkar ilişkisi kurarak haksız yere çıkar sağladığını, şirketinin de zarar gördüğünü öne sürerek Cumhuriyet Savcılığı'na olayla ilgili suç duyurusunda bulundu. Şirket yöneticileri bununla da kalmayıp aynı zamanda M.Ü.'nün durumuyla ilgili kentte yerel yayın yapan gazetelere de ilan verdi.

'Duyuru' başlığı altında yayımlanan tam sayfa ilanda, şöyle denildi:


"Şirketimizin pazarlama servisinde çalışan eski personelimiz M.Ü. Ordu, Giresun ve Fatsa bölgesinde şirketimize ait kömürün satışını yaparken bazı apartman ve site yöneticileri ile karşılıklı şahsi maddi çıkar ilişkisi kurarak haksız menfaat elde etmişlerdir. Bazı apartman yöneticileri ile eski personelimizin birlikte yaptığı suç olan bu eylem sonucu hem şirketimizin hem de ilgili apartman veya sitelerin maddi zararı olmuştur. Şirketimizin eski çalışanı ve bu kişi ile şahsi çıkar ilişkisi bulunan apartman yöneticileri hakkında Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunarak en ağır şekilde cazalandırılması için şikayet yapılmıştır. Tarafların mağduriyetlerini asgari seviyeye indirebilmek için bu konuda bilgi sahibi olanların 0 549 456 61 61 nolu telefondan şirketimizin bu konudaki yetkilisi Mehmet Kazancıoğlu'na bilgi vermeleri rica olunur. Bu duyuru kamuoyunu bilgilendirmek ve suçluları adalete teslim etmek için yapılmıştır."


Şirket yetkilisi Mehmet Kazancıoğlu, yaptıkları suç duyurusu üzerine M.Ö.'nün tutuksuz yargılanmak üzere serbest kaldığını ve şirketinin 200 bin dolar zarara uğradığını belirterek, "Detayları zaten ilanda yazıyor. Olay savcılığa yansıdı. Kömür satışından para bankaya yatması gerekiyordu, elden tahsilat yapılmış. Apartmanlar ve şirketimiz mağdur oldu, şirketimiz zarar gördü. Kamuoyunu bilgilendirmek için bu ilanı verdim" dedi.