Satır, sopa ve silahların kullanıldığı kavgada 1'i kadın 3 kişi yaralandı. Olayda kullanılan silahlardan çıkan kurşunların bölgede bulunan petrol istasyonuna isabet etmemesi olası faciayı önledi. Edinilen bilgilere göre olay, merkez Bağlar ilçesi Hatboyu Caddesi üzerinde meydana geldi. iddiaya göre aralarında husumet bulunan iki aile Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde arazi anlaşmazlığı yüzünden tartıştı. Aileler, daha sonra büyüklerin arasına girmesiyle tartışmayı sonlandırdı. İsimleri öğrenilemeyen iki aile, daha sonra Bağlar ilçesinde bulunan Emek Caddesi üzerinde karşılaştı. Kavgaya tutuşan aileleri, esnaf ve vatandaşlar ayırdı. Birbirlerine laf atan grup, daha sonra araçla olay yerinden ayrılarak Hatboyu Caddesi'ne doğru ilerledi. 

PETROL İSTASYONU ÖNÜNDE ÇATIŞMA YAŞANDI 

Araçlarla olay yerinden ayrılan aileler, Hatboyu Caddesi üzerinde bulunan petrol istasyonu önünde karşılaştı. Gruplar, araçlardan çıkardıkları silah, satır ve sopalarla birbirlerine saldırdı. Çevrede alışveriş yapmak isteyen vatandaşlar da silah seslerinin ardından bölgeden kaçarak uzaklaştı. Silahlı çatışmanın yaşandığı yerde bulunan petrol istasyonuna kurşun isabet etmemesi ise büyük bir faciayı önledi. 

Çıkan olaylarda, N.O. isimli kadın ile İ.A. silahla, R.A. ise darp edilerek yaralandı. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda ambulans ve polis ekibi sevk edildi. Yaralılar, olay yerine gelen ambulanslarla çevrede bulunan özel hastaneye kaldırıldı. 
Polis olayla ilgili geniş çapta soruşturma başlattı.