Suruç'ta 32 kişinin ölümüyle sonuçlanan patlamada canlı bomba olduğu iddia edilen Adıyamanlı Ş. A. A.'nın (20) beraber yaşadığı annesi S. A., yaşanan olay sonrası ikamet ettiği adresten ayrıldı. Bahçecik Mahallesi'nde bulunan TOKİ konutlarında yaşayan S. A., dün evden ayrıldı. Olay sonrasında sık sık kapısı çalınan anne S. A., gazetecilerin görüşme ısrarı nedeniyle evi terk etti. 


KOMŞULAR TEDİRGİN 
Kapısını açmayan annenin, yaşanan olay sonrasında evden ayrıldığını belirten komşuları korktuklarını dile getirdiler. Komşular, olay sonrasında PKK tarafından apartmana bomba koyulacağı dedikodusunun yayılmasından dolayı, bina sakinlerinden bazılarının geçici süreliğine akrabalarının yanına gittiklerini öne sürdüler. 
Karşı apartmanda oturan Mustafa Polat, "Aileye zarar verileceği korkusuyla aile binadan ayrıldı. Bu aileyle birlikte iki üç aile de binadan ayrıldı. Bina tedirgin. İnşallah ciddi ve korkulacak şeyler olmaz. Kendisini eve girerken çıkarken görmüşümdür ama kim olduğunu bilmiyorum. Kapıyı kilitleyip gizlice gitmişler" dedi. 
Ş. A. A.'nın arkadaşı Mustafa Belli ise "Abdurrahman iyi bir çocuktu. Nasıl olduysa sonradan böyle olmuş. Suruç'taki olayda canlı bomba falan olmuş dediler. Ailesi çok iyiydi. Can güvenliği olmadığından dolayı hem aile hem de birkaç aile buradan ayrıldı. Gittiklerini kimse görmemiş. Abdurrahman bizim komşumuzdu" ifadelerini kullandı. 

ANNE VE BABA KİMLİK TESPİTİ İÇİN DNA ÖRNEĞİ VERDİ 

Yaşanan olayın ardından ölenlerin kimliklerini belirleme çalışması sürerken, Ş. A. A.'nın anne ve babasından da DNA örnekleri alındı. Ölenler arasında Ş. A. A.'nın olup olmadığı, DNA testi sonunda kesinleşecek. 

BABA "KAYIP", ANNE "BEN GÖRÜŞÜYORUM" DEDİ 

Adıyaman Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Makine bölümüne 2013-2014 eğitim öğretim yılında kayıt yaptıran Ş. A.  A.'nın, o dönem içerisinde sadece bir dersten geçtiği, 2014-2015 eğitim öğretim yılında hiç okula gitmediği ve okulu terk ettiği öğrenildi. 
Anne S. ve baba Z. A. A.'nın ise yıllar önce ayrıldığı öğrenildi. Ayrı yaşayan çiftin üç tane çocuğunun olduğu, bu çocuklardan ün büyük olan Y. E. A.'nın Suriye'de olabileceği ifade edildi. 
Baba Mayıs ayında Adıyaman Emniyet Müdürlüğü'ne giderek, iki çocuğu için kayıp başvurusunda bulunduğu öğrenildi. Baba'nın polise verdiği ifadesinde, "Benim iki oğlum 4-5 aydan beri kayıp. Yurt dışında olduğu söyleniyor ama ben onların Suriye'ye savaşmaya gittiklerini sanıyorum" dediği belirtildi. 
Anne S. A.'nın Haziran ayında alınan ifadesinde, "Benim oğullarım yurt dışındalar. Onlar kayıp değil. Ben ayda 2-3 sefer telefonla görüşüyorum" dediği öğrenildi.