Cömert, son görüşmesinde arkadaşına 'Ölmezsek iyidir, ölürsek artık bizi unutmasın abi devamlı paylaşım yaparsın hakkımızda' yazması dikkat çekti. Samsun'dan gittiği Şanlıurfa'nın Suruç İlçesi'nde açıkla yapılan grubun içerisinde bulunan ve intihar saldırısında yaralanan Mert Cömert'in arkadaşı E.Z. bir sosyal paylaşım sitesi üzerinden kendisiyle yaptığı son görüşmeyi paylaştı. Yazışmaların fotoğrafını çekerek paylaşan E.Z., ile arkadaşı Mert Cömert arasında geçen diyalog dikkat çekti. Arkadaşı E.Z.'ye Kobani'ye gittiğini haber veren Mert Cömert yazışmasına şöyle devam etti: 
"Güzel bir şey yapıyorum da abi çok ta anlamlı ama bizimkilere Samsun'da kalıcam yalanını uydurdum yakalanmazsak iyidir. Orada Karadenizimizi iyi bir şekilde temsil edeceğime inanıyorum." 
Arkadaşı E.Z.'nin, "Postu deldirme sakın dikkat et" uyarısı üzerine Mert Cömert "Ölmezsek iyidir ölürsek artık bizi unutmazsın abi devamlı paylaşım yaparsın hakkımızda" yazarak yanıt verdi. 
Bu arada E.Z., sosyal paylaşım sitesindeki paylaşımlarının bazı internet siteleri tarafından çarpıtıldığını iddia ederek tepki gösterdi. Yaralı Mert Cömert'in tedavisinin Şanlıurfa'da devam ettiği belirtildi.