Mardin merkez Artuklu ilçesi Vali Ozan Caddesi üzerinde bulunan Mardin Geçici Köy Korucuları Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği binası sabaha karşı PKK'lılarca ateşe verilerek yakıldı. Dernek kapısını kırarak içeri giren saldırganlar, hizmet binasını kundakladıktan sonra olay yerinden kaçtı. Olayın duyulmasının ardından olay yerine itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri dernek binasında çıkan yangını söndürürken polis de olay yerinde inceleme yaparak soruşturma başlattı. Çıkan yangın nedeniyle dernek binası kullanılamaz hale geldi. 

Kundaklama olayını kınayan Mardin Geçici Köy Korucuları Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Orhan Kandemir, derneğin sabaha karşı 03.00-04.00 gibi kapısının kırarak ateşe verildiğini söyledi. Kandemir, "Bunu yapanlar bunu iyi bilsinler ki; böyle terör estirerek, yakarak, yıkarak bir yere varılmayacaktır. Bunu yapanları lanetliyoruz" dedi. 

Olayla ilgili başlatılan soruşturma devam ederken, Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Ziya Sözen ise yaptığı açıklamada, bu olayı kınadığını söyledi. Sözen, "Dün gece Mardin Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Derneği Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) mensupları tarafından ateşe verilerek yakılmıştır. Bunu yapanları lanetliyorum" ifadelerini kullandı.