Çocukların kötü şekilde yere düştüğünü gören bir bayan baygınlık geçirirken, çevredeki vatandaşlar çığlıklar atarak korku dolu anlar yaşadılar. Ölüdeniz Mahallesi Hisarönü Mevkiindeki bir lunaparkta airbona binen çocuklar borunun kopması sonucu facia ile karşı karşıya kaldı. Airbon'da oturan 11 yaşındaki Kenan Bulut ile 13 yaşındaki Bilal Bulut kardeşler oyuncağın dönmesi sırasında boru kopunca bir anda yere düştü. Yerli ve yabancı turistlerin bulunduğu geniş bir alandaki lunaparkta kazayla birlikte büyük panik yaşandı. Kazayı gören bir kadının baygınlık geçirdiği olay üzerine sağlık ekiplerinden ve jandarmadan yardım istendi. 

Olay yerine gelen sağlık ekipleri baygınlık geçiren kadın ile airbon'un borusunun kopması üzerine yere düşen Kenan ve Bilal Bulut kardeşler ilk müdahaleleri sağlık görevlileri tarafından yapılıp Fethiye'deki hastanelere kaldırıldı. Hafif yaralanan iki kardeş, ayakta tedavi gördükten sonra taburcu edildi. Lunaparkta yaşanan panik anı, bir vatandaş tarafından cep telefonuyla görüntülendi. Ölüdeniz Jandarma karakol komutanlığı kaza ile ilgili soruşturma başlatırken Lunaparkta airbon dışında faaliyetin devam ettiği öğrenildi. 
Bir lunapark yetkilisi, kaza ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; "Çocukları Hastaneye götürdük tedavisini yaptırdık geldik. Olayda herhangi bir panik yaşanmadı. Airbondaki kopma tamamen Fabrika hatası. İşletme airbon dışında çalışıyor" dedi.