Artvin'in Hopa ilçesinde meydana gelen sel ve heyelanlar  nedeniyle enkaz altında kalarak yaşamını yitiren 3 kişinin cenazesi, ilçeye bağlı  Yoldere köyünde toprağa verildi.Ünsal Gedik ve oğlu Erdal Eren Gedik ile Emniyet Gedik için Yoldere  köyü Aşağı Mahalle Camisi'nde öğle vakti cenaze namazı kılındı. Cenazeler,  Yoldere köyü mezarlığına defnedildi. Cenaze törenine, Gedik ailesi ve yakınlarının yanı sıra Artvin Valisi  Kemal Cirit, Artvin AK Parti Milletvekili İsrafil Kışla, CHP Artvin Milletvekili  Uğur Bayraktutan, CHP Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü, CHP İzmir Milletvekili  Ali Yiğit, CHP Bursa Milletvekili Erkan Bayrak, Hopa Kaymakamı Mehmet Ali Özkan  ile çok sayıda vatandaş katıldı. Ünsal Gedik'in eşi Kazım ile enkaz altından çıkartılan kızı Naz Gedik,  cenaze namazı öncesi Ünsal ve Erdal Eren Gedik'in tabutuna sarılarak ağladı.
Baba Gedik, oğlunun tabutuna sarılarak, "Hani vekil olacaktın? Bana  nasıl söz vermiştin; senin servis paranı bile yatırmıştım" diyerek gözyaşı döktü.


- Annesini sedye ile son kez görmeye geldi
Türk bayrağına sarılı cenazeler, dün enkaz altından çıkartılarak Rize  Devlet Hastanesine kaldırılan Emniyet Gedik'in kızı Cansu Kaya'nın annesini son  kez görmesi için yaklaşık 1,5 saat bekletildi.
Cenaze törenine ambulansla getirilen Kaya, sedyeyle taşınarak  annesinin tabutunun yanına götürüldü. Tabutu eliyle tutan Kaya, "Beni buraya, bunun için mi getirdiniz? Kim var orada, anne" diyerek gözyaşı döktü.
Emniyet Gedik'in enkaz altından çıkartılan diğer kızı Tuğba Gedik ise  tedavisi devam ettiği için cenaze törenine katılamadı.
Öte yandan Kazım Gedik ve ailesinin Gebze'de yaşadığı ve yaz tatillerini köylerinde geçirdikleri, Kazım Gedik'in iş nedeniyle köye gelmediği  öğrenildi.