İlçe, ağıt sesleriyle yankılanırken, esnaf kepenk kapattı. Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde, ailesiyle birlikte bayram ziyaretine gittiği Dumlupınar Mahallesi'ndeki amcasının evine, zırhlı polis aracına atılmak istenen roketin isabet etmesi sonucu hayatını kaybeden Elif Şimşek'in cenazesi, otopsisi için getirildiği Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden sabah saatlerinde alınarak, defnedilmek üzere Bismil ilçesi Kuru Değirmen köyüne getirildi. Elif için düzenlenen cenaze törenine Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Diyarbakır Eş Başkanı Ali Şimşek, ilçe belediyesi eş başkanları, yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Cenaze, gözyaşları içerisinde defnedildi. Cenazenin ardından Şimşek ailesinin yakınları, roketin isabet ettiği eve geldi. Bir süre apartmanın önünde oturan ailenin yakınlarını burada ağıtlar yaktıktan sonra, Direkhane Camii'ne geçerek, taziye kurdu. 

DBP İl Eş Başkanı Ali Şimşek, dün akşam ilçede çok trajik bir olayın yaşandığını belirterek, “Elif'in Annesi ve kardeşleri Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim Araştırma Hastanesi'nde tedavi görmektedir. Çok acı olaylar yaşıyoruz. Zaman zaman yakınlarımız veya aile bireylerimiz bu acıları yaşıyor. Çocukların yaşamını yitirmesine kadar inen bir süreçtir. Bu sadece Bismil'de değil diğer ilçelerde de yaşanıyor. Dün aynı mahallede vücuduna 3 kurşun isabet eden Agit Yıldız da hayatını kaybetti” dedi. 

GERGİNLİK SÜRÜYOR 

Öte yandan, ilçede önceki gün başlayan ve dün devam eden olaylar, bugün de devam etti. Yüzleri maskeli gruplar, ilçenin çeşitli mahallelerinde barikat kurduğu görüldü. Okulların boykot edildiği ilçede, esnaf kepenk kapattı.