Ülkelerindeki iç savaştan kaçan ve daha iyi yaşam için Saray'a yerleşen Hidar ailesi, çıktıkları bu umuda yolculukta yok olup gittiler. 
Katliam gibi kaza, Kapaklı-Saray yolu Büyükyoncalı Mahallesi Palamutdere mevkiinde meydana gelmiş, Saray'dan Kapaklı istikametine giden Kadir Tuncel idaresindeki 34 TG 9627 plakalı otomobil, karşı yönden gelen Nacittin Gürbüz yönetimindeki 34 LA 5426 plakalı Kapaklı Belediyesi'ne ait çöp kamyonu ile kafa kafaya çarpışmıştı. Kazada, İstanbul'daki yakınlarına giden Suriyeli aileden baba Abdulkadir, anne Narin ile çocukları Barış Haydar ile Amara olay yerinde hayatını kaybetmiş, iki aracın sürücüsü ve temizlik görevlisi Şerafettin Özünlü ile Suriyeli ailenin diğer çocuğu Cristina Hidar ağır yaralanmıştı. 

Kaza sonrası Çerkezköy Özel İrmet Hastanesi'ne kaldırılan ve tedavi altına alınan Cristina Hidar, 8 gün süren yaşam mücadelesini kaybetti. Hidar'ın cenazesi, otopsi için İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Diğer iki yaralının ise hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.