Adana'da Kanarya Döviz Bürosu'na gelen bir kişi, Ahmet Ercan'a bozması için 4 bin 500 euro verdi. Ercan, diğer çalışan Mustafa Güven'den 10 bin lira para getirmesini istedi. Ercan parayı ayarlamaya çalışırken, Güven getirdiği 10 bin lira parayı euro bozdurmaya gelen kişiye verdi. Bunu görmeyen Ercan, ismi öğrenilemeyen şahsa 10 bin lira daha verdi ve sonra da paranın geri kalan 3 bin 900 lirasını verdi.

Şahıs, 4 bin 500 euro karşılığında 23 bin 900 lirayı alıp döviz bürosundan ayrıldı. Bir süre sonra Ercan ile Güven, müşterinin dövizini iki kez bozup 10 bin lira fazla para verdiklerini anlayınca polisi aradı.

Olay yerine gelen polis, güvenlik kamerasını inceleyerek şahsı bulmak için çalışma başlattı. Bu durum basın mensupları tarafından da haber yapıldı. Parayı fazla alan vatandaş akşam haberleri izlerken 10 bin lira fazla para aldığını görünce gece uyuyamadı. Hemen sabahleyin erkenden döviz bürosuna gelerek fazla verilen 10 bin lirayı geri verdi. Bu duruma döviz bürosu sahibi Enver Güven çok sevinerek teşekkür etti.

Güven, paranın helal para olduğunu söyleyerek, "Dün çalışanlar yanlışlıkla 10 bin lira fazla para vermişti. Biz de bunu haber yaptırdık. Fazla para alan vatandaş akşam haberleri izleyince fark etmiş. Kalkmış parayı saymış gerçekten 10 bin lira fazla. Sabahleyin de hemen bize parayı geri getirdi. Vatandaş parayı hiç saymamış eve götürüp öyle koymuş. Bu zamanda böyle insanlar olduğu için şanslıyız. Vatandaş parayı getirmeye de bilirdi" diye konuştu.