Merkez Seyhan İlçesi'nin Barış Mahallesi'ndeki TOKİ konutlarında oturan Binnaz Kahraman, belirlenemeyen bir nedenle eşi Arslan Kahraman ile tartışma yaşadı. Tartışma sonrasında bugün saat 09.00'da evini terk eden 5 çocuk annesi Binnaz Kahraman, en üst katında oturduğu 11 katlı binanın üstünden atlamak isterken fark edildi. Kızları ve komşularının ikna ettiği kadın, evine döndü. Bu sırada yapılan ihbar nedeniyle eve polis geldi. Ancak kadın şikayetçi olmayınca polis evden ayrıldı.


Binnaz Kahraman ile eşi Arslan Kahraman arasında yaklaşık 2 saat sonra yeniden tartışma çıktı. Sesleri duyan apartman sakinleri tekrar polise haber verdi. Kavga ihbarı üzerine polis ekipleri, olayın meydana geldiği TOKİ konutlarına doğru yola çıkarken, apartmanın yeniden çatısına çıkan Binnaz Kahraman 11'inci kattan boşluğa atladı. Kahraman binanın zeminindeki işyerinin damına düşüp öldü.


Olay yerine gelen polis ekipleri, Binnaz Kahraman'ın cesedini buldu. Eşi ile tartışıp, ölümüne neden olduğu iddiasıyla Arslan Kahraman polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Genç kadının öldüğünü haber alıp olay yerine gelen yakınları, gözyaşlarına boğuldu. Binnaz Kahraman'ın ölümünden eşi Arslan Kahraman'ı sorumlu tutan yakınları, intikam yeminleri etti.


Binnaz Kahraman'ın cesedi otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırılırken, çok yönlü olarak başlatılan soruşturma sürüyor.