Ataşehir’de lüks bir restoranının oyun alanında eşinin  kızkardeşinin 3 yaşındaki çocuğunun yüzüne asit atarak bir gözünün kör olmasına ve yüzünün yanmasına neden olan Cihan A’nın  tutuklandıktan sonra götürüldüğü Maltepe Cezaevi’nde saldırıya uğradığı ortaya çıktı. Karantina koğuşunda bıçak ve şişli saldırıya uğrayan Cihan A.’nın cezaevi görevlileri tarafından kurtarıldığı ve güvenli bir koğuşa konduğu öğrenildi.

KISKANDIĞIM İÇİN YAPTIM, DEMİŞTİ
Ataşehir’de geçtiğimiz hafta içinde meydana gelen olayda Bilgisayar mühendisi Cihan A., lüks restoranın oyun alanında 3 yaşındaki çocuğa asit attığı iddiasıyla gözaltına alınmıştı. Poliste yapılan sorgusunda suçunu itiraf eden Cihan A.. eşinin kız kardeşinin çocuğu Y.K.’ya aile içinde çok fazla ilgi gördüğü için kıskandığını bunun için  saldırdığını söylemişti. Poliste işlemleri tamamlanan Cihan A., çıkarıldığı Anadolu Adliyesi’nde "Beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye karşı silahla kasten yaralama" suçundan tutuklanmış ve Maltepe cezaevine konmuştu. Hastanede tedavi gören Y.K.’dan kötü haber gelmişti. Y.K.’nın sülfirik asit yüzünden zarar gören bir gözünün tamamen kör olduğu belirtilmişti. Tedavi gören minik yavrunun diğer gözünü kurtarmak için doktorların yoğun çabasının sürdüğü öğrenildi.

CEZAEVİNDE SALDIRIYA UĞRADI
Çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandıktan sonra Maltepe Cezaevine gönderilen Cihan A.’nın konulduğu  karantina koğuşunda bıçaklı ve şişli saldırıya uğradığı ortaya çıktı. Bir grup mahkum tarafından yapılan saldırıda Cihan A.’nın yara almadığı, cezaevi görevlileri tarafından kurtarılarak koğuştan koğuşundan çıkarıldığı öğrenildi. Cihan A.’nın olaydan sonra cezaevinde güvenli bir koğuşa konduğu belirtildi.