İçişleri Bakanlığı'ndan edinilen bilgiye göre, Emniyet Genel Müdürlüğü  Uyuşturucu Madde ile Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde uluslararası bir suç  örgütüne yönelik çalışma başlatıldı. Ekiplerin takibi sonucu, Hatay Emniyet  Müdürlüğü Narkotim görevlilerince  il merkezinde belirlenen adreslere 18 Kasım  saat 18.30'da çok sayıda polisin katılımıyla operasyon düzenlendi. 
 
 Narkotik dedektörü köpeklerin de kullanıldığı operasyonda, Suriye'de  imal edilerek, Türkiye üzerinden deniz yoluyla Körfez ülkelerine sevk edilmeyi  bekleyen yaklaşık bin 300 adet kamyon yağ filtresi içine zulalanmış 7 milyon 326  bin adet captagon uyuşturucu hap ele geçirildi. 
 
Operasyon kapsamında ayrıca, 19 Kasım saat 18.00'de yine Hatay il  merkezinde tespit edilen bir depoya baskın düzenlendi. Depoda yapılan arama  sonucunda paketlenmiş ve satışa hazır halde 3 milyon 600 bin adet captagon  uyuşturucu hap ele geçirildi. 
 
Örgütünün organizatörü ile 2 Türk şüpheli gözaltında 
 
Baskınlarda suç örgütünün organizatörü ve Suriye'de üretilen  uyuşturucu hapların Türkiye üzerinden naklini koordine eden Suriye uyruklu bir  kişi ile 2 Türk vatandaşı şüpheli gözaltına alındı. 
 
 Yakalanan toplam 10 milyon 926 bin (1 ton 831 kilogram) captagonun,  bugüne kadar Türkiye'de ele geçirilen en büyük miktar olduğu belirtildi. 
 
 Uyuşturucunun satışa sunulacağı ülkelerdeki bağlantılarının  bulunması için uluslar arası is birliğinin devam ettiği bildirildi.