Merkez Melikgazi ilçesi Kılıçaslan Mahallesi Mümin Sokaktaki bir apartman dairesinde gece yarısı 02:00 sıralarında korkunç bir olay yaşandı. Bir süredir eşi M.Ç'den ayrı yaşayan ve boşanma aşamasında olan Derya Ç, geçtiğimiz pazartesi gecesi Sivas'tan Kayseri'ye annesi 61 yaşındaki Hacer Balıkçı'nın evine yerleşti. Derya Ç, dün gece annesiyle tartıştı. Derya Ç, iddiaya göre mutfaktan aldığı bıçakla annesi Hacer'i sırtından 3 kez bıçakladı. Cinnet geçiren genç kadın daha sonra da 9 aylık bebeği Zeynep Ç'yi de bıçakla yaraladı.
 
KOMŞULARI SESLERİ DUYDU, POLİSE HABER VERDİ
Evdeki sesleri duyan komşuları durumu önce annesinin evine yakın oturan kız kardeşi Elif Türkmen'e ve polise bildirdi. Olay yerine polis ve 112 acil servis ekipleri geldi. Polisler, annesini ve kızını bıçaklayan Derya Ç'yi evde gözaltına aldı. Yaralı anne Hacer Balıkçı Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne, 9 aylık bebek Zeynep ise Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Acil Servis'e kaldırıldı.
 
ANNE DE BEBEK DE KURTARILAMADI
Tedaviye alınan yaralılardan talihsiz anne dün gece, 9 aylık bebek ise bu sabah, tüm müdahalelere karşın kurtarılmadı. Olaydan sonra Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde gözetim altına alınan ve mahkumlar koğuşunda tutulan çifte cinayet zanlısı Derya Ç, sağlık kontrollerinin ardından, sedyede üzerine beyaz çarşaf örtülerek, ambulansla güvenlik önlemleri altında, Adana Akıl ve Ruh Sağlığı Hastanesi'ne gönderildi.
 
HABERİ ALIR ALMAZ HASTANEYE KOŞTU
Kızı tarafından bıçaklanarak öldürülen Hacer Balıkçı'nın ayrı yaşadığı belirtilen ve İstanbul'da çalıştığı öğrenilen baba Durmuş Balıkçı'nın rahatsızlığı nedeniyle bir süre önce Kayseri'ye geldiği belirtildi. Acılı adam, haberi alır almaz hastaneye koştu ve burada gözyaşı döktü.
 
"ÇOK YAZIK OLDU, ALLAH KİMSENİN BAŞINA VERMESİN"
Cinayetin işlendiği apartmandaki komşuları, "Hacer hanım sessiz, sakin kendi halinde olan bir kadındı. Evde genç kızı Elif'le birlikte yaşıyordu. Pazartesi akşamı, evli olan ve Sivas'ta oturan kızı Derya ile torunu Zeynep'in geleceğini söyledi ve onları almaya terminale gitti. Derya, annesine, eşiyle geçinemediğini ve ayrılmayı düşündüğünü söylemiş. Kızıyla birlikte bir gün geçiren Hacer hanımın dairesinden dün gece gürültü geldiğini duyduk ve polise haber verdik. Öğrendik ki, büyük kızı Derya, annesini ve 9 aylık kızını bıçaklamış. Çok yazık oldu. Allah kimsenin başına vermesin" dediler.