Alınan bilgiye göre, merkeze bağlı Boğazköy köyünden taşımalı eğitimle Nevşehir'e gelen öğrencileri taşıyan Cengiz Dağdelen yönetimindeki 50 S 0040 plakalı midibüs, terminal kavşağı yakınlarında kar yağışı sonrası kayganlaşan yolda kontrolden çıkarak devrildi.Servisteki öğrencilerden Rabia Yavuz, Mustafa Karaşahin, Sevil Taşdemir, Muhammet Altıngöller, Hamza Öztürk, Musa Yurtsever, Uğur Şahin, Zeynep Yılmaz, Beyza Polat ve Hasan Hüseyin Taşdemir yaralandı.
Çeşitli hastanelere kaldırılan öğrencilerden durumu ağır olan Sevil Taşdemir, Nevşehir Devlet Hastanesinin yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı. Kolundan ağır yaralanan Muhammet Altıngöller ise Adana'ya sevk edildi.
İl Milli Eğitim Müdürü Osman Şimşek, Nevşehir Devlet Hastanesi'nde öğrencilerin durumuyla ilgili yetkililerden bilgi aldı.
Boğazköy köyünde ikamet eden ve Nevşehir merkezde çeşitli okullarda eğitim gören öğrencileri taşıyan servis aracının sabah saatlerinde otogar kavşağında yoldaki buzlanma nedeniyle devrildiğini belirten Şimşek, "10 öğrenci şehirdeki çeşitli hastanelere sevk edildi. Öğrencilerimizin bir an önce sağlıklarına kavuşmasını temenni ediyoruz" dedi.
Hastane yöneticisi Dr. Yücel Şal ise hastanelerine 8 yaralı getirildiğini ve öğrencilerin tedavilerinin sürdüğünü bildirdi.
Öğrencilerden 3'ünün ağır yaralı olduğunu ifade eden Şal, kafa travması olan bir öğrencinin yoğun bakıma alındığını, bir öğrencinin ameliyata alındığını, birinin de Adana'ya sevk edildiğini kaydetti.