Siirt'te 2011 yılında 4 genç kızın yaşamını yitirdiği terör saldırısı sonucunda felç kalan Nuran Evin ayağa kalkmasını sağlayacak tedavi için destek bekliyor.

Terör örgütü mensuplarının 20 Eylül 2011'de Siirt Polis Meslek Yüksekokulu yakınlarında bir otomobile düzenlediği, silahlı ve el bombalı saldırıda iki ablası ile iki arkadaşını kaybeden Evin, omurgasına isabet eden kurşunla felç kaldı.

Terör mağduru olması nedeniyle ilgili kanun kapsamında Siirt Üniversitesi'nde memur olarak görev yapan Evin, tedavisi için uzanacak yardım elini bekliyor.

Evin, AA muhabirine, bulundukları otomobile düzenlenen saldırıda ablası Nergiz ve Zeynep, arkadaşı Nurcan Olgaç ve Kevser Çekin'i kaybettiğini, saldırıdan arkadaşı Gülcan Olgaç ile yaralı kurtulduklarını söyledi.

"O talihsiz olayın ardından 4 yıl geçti ancak hala acım çok taze. Tekerlekli sandalyeye mahkum kaldım" diyen Evin, arkadaşı Gülcan'ın da bu olayda bacağını kaybettiğini anımsattı.

Evin, yaşadığı mağduriyet nedeniyle devletin kendisine kadro hakkı verdiğini dile getirerek, "Siirt Üniversitesi'nde memur olarak görev yapıyorum. Memleketime hizmette engel tanımıyorum. Elimden gelen her şeyi yapıyorum" dedi.

'Sağlığıma kavuşmam için desteğe ihtiyacım var'

Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde (GATA) 5 ay tedavi gördüğünü anlatan Evin, tedaviye rağmen ayağa kalkamadığını belirtti.

Kapsamlı bir tedavi için yurt dışına gitmek istediğini belirten Evin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu ile yetkililerden destek isteyerek, "Sağlığıma kavuşmayı çok istiyorum. Siirt'te tedavi olmak için maalesef yeterli imkan yok. Sağlığıma kavuşmak için desteğe ihtiyacım var. Bu çağrımın karşılık bulmasını temenni ediyorum. İnşallah sesim duyulur da bir an önce sağlığıma kavuşmam için gereken işlemler başlar" diye konuştu.

Yaşadığı acıya rağmen hayata olan bağlılığını asla kaybetmediğine işaret eden Evin, "İnsan hayatı bu kadar ucuz olmamalı. Tekerlekli sandalyeye mahkum olduğum için ablalarımın mezarına dahi zor gidiyorum" dedi.