İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Zabıta Daire Başkanlığı, İstanbul'u etkisi altına alması beklenen kar yağışıyla ilgili gerekli tedbirleri aldı.

Tüm ekipleriyle birlikte 24 saat esasına göre görev yapan İBB Zabıta Daire Başkanlığı, sokaklarda yaşayan evsiz vatandaşları tespit ederek, onları Zeytinburnu Spor Salonu'nda ve Kayışdağı'ndaki Darülaceze'de misafir ediyor. Belediyenin diğer Müdürlükleri ile birlikte işbirliği içerisinde yürütülen çalışmalar kapsamında; kadınlar ve erkekler olarak ayrı ayrı misafir edilen evsiz vatandaşlar, uzman doktorlar tarafından sağlık kontrolünden geçirildikten sonra banyoları yaptırılıp, kıyafetleri değiştiriliyor. Evsiz vatandaşların üç öğün yemek ihtiyaçları da karşılanırken, ara saatlerde de çay ikramı yapılıyor.
Herhangi bir problem yaşanmaması için misafirhanelerde 24 saat nöbet tutan zabıta ekipleri, memleketine gitmek isteyen evsiz vatandaşlar için de gerekli işlemleri yapıyor.
YOLLARDA ÖNLEMLER ALINDI
Kentin tüm noktalarında 24 saat yoğun mesai yapan İBB Zabıta ekipleri, kritik kavşaklarda, yollarda oluşabilecek olumsuzlukların önüne geçmek için çekicilerini de hazır olarak bekletiyor.