Şehit Özdemir'in cenazesi, Samsun'daki evinin önünde gerçekleştirilen törenin ardından ilçeye bağlı Salman Mahallesi'ne getirildi. Burada askerleri öpen şehidin annesi Esme Özdemir, "Şimdi seni kağıtlardan mı öpeceğim yavrum. Vatan sağolsun" diyerek duygularını dile getirdi. Ayakta durmakta güçlük çeken şehidin babası Mehmet Özdemir ve kardeşleri gözyaşı döktü. Şehidin 5 aylık hamile eşi Leyla Özdemir ise okunan dualara ağlayarak eşlik etti.

Cenaze törenine katılan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, şehit ailesine başsağlığı diledi.
Törene katılan vatandaşlar, "şehitler ölmez, vatan bölünmez" sloganları attı. Jandarma Yarbay Murat Yılmaz, şehit Özdemir için konuşma yaptı. Şehidin annesi Esme Özdemir'in, tören boyunca alandaki askerlerin ellerini tuttuğu gözlendi.
Ordu Müftüsü Mustafa Kolukısaoğlu'nun okuduğu dua ve kılınan cenaze namazının ardından şehit Nuh Özdemir'in cenazesi Elmalık Mezarlığı'nda toprağa verildi.
Cenaze törenine, şehidin ailesi ve Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş'un yanı sıra Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, AK Parti Ordu Milletvekilleri Oktay Çanak, Metin Gündoğdu ve Ergün Taşçı, CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun, CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanvekili Ahmet Coruh, askeri erkan, kaymakamlar, belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Öte yandan, Büyükşehir ile Akkuş Belediyesi ekipleri, ilçe merkezi ile Salman Mahallesi arasındaki yol güzergahında kar temizleme çalışması yaptı.