Meteoroloji'den yapılan açıklamada Marmara Denizi'nde cumartesi günü ve Ege Denizi'nde cuma günü akşam saatlerinde kuvvetli fırtına beklendiği belirtilerek ulaşımda aksamalar gibi oluşması muhtemel risklere karşı uyarı yapıldı. Hafta sonu başlayacak olan kar yağışı Türkiye genelinde etkisini gösterecek.

Meteoroloji'den yapılan açıklama şöyle: "Ege Denizi'nde yarın akşam saatlerinden itibaren güney ve güneybatıdan 7 ila 9 kuvvetinde (75-90km/s) kuvvetli fırtına bekleniyor. Kuvvetli fırtınanın Ege Denizi'nde pazar günü öğle saatlerinden sonra etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor. Marmara Denizi'nde cumartesi günü ilk saatlerden itibaren güney ve güneybatıdan 6 ila 8 kuvvetinde (50-75km/s) fırtına bekleniyor. Fırtınanın Marmara Denizi'nde aynı gün akşam saatlerinden sonra etkisini azaltacağı tahmin ediliyor."

İSTANBUL'A 4 GÜNLÜK KAR YAĞIŞI GELİYOR
 
NTV Meteoroloji editörü Gökhan Abur, İstanbul ve yurt genelindeki hava durumunu değerlendirdi.
 
Önümüzdeki hafta Türkiye genelinde kar yağışı olacak. Oldukça çetin kış koşulları hafta boyunca devam edecek. Zaman zaman kar yağışları ülke genelinde zayıflasa da ay başına kadar soğuk havalar etkisini gösterecek.
 
İstanbul'da dün gece yaşanan gök gürültülü sağnak yağışlar yoğun bir soğuk hava dalgasının olduğunun göstergesi. Pazar gününden itibaren başlayacak kar yağışı İstanbul'u büyük oranda etkileyecek. İstanbul'da yaşanacak kar yağışının dört gün sürmesi bekleniyor.