İlçeye bağlı Kösbucağı Mahellesi Sazak mevkisinin zirvesinde bulunan kayalıklardan dev bir kaya parçası gece saatlerinde yüzlerce metre yuvarlanarak Dursun Erden’e (50) ait evin oturma odasına girdi. Kaya eve çarpmadan komşuları tarafından uyarılan 5 kişilik aile faciadan döndü. Büyük panik yaşadıklarını anlatan Dursun Erden, "Akşam yatarken bir ses duyduk. Araba uçtu diye dışarıya çıktık. O esnada komşular yukarıdan kaya geliyor diye bağırdı. Eşim ve çocukları yatak odasından kaldırdım, biz dışarıya çıktık, kaya o esnada içeriye girdi" dedi. Erden, "Ağır misafir dedikleri işte bu" diyerek şaşkınlığını ifade etti.

Erden’in eşi Ümmü Erden’de olayı gözyaşları içinde anlatarak, "Gelinimiz bağırınca Ümmü abla taş geliyor deyince, yalın ayak dışarıya zor fırladık. Kıyamet koptu zannettim. Çocuklarım gitti diyerek bağırdığımı hatırlıyorum. Nasıl gittiğimi de bilmiyorum. Allah kimsenin başına vermesin" diye konuştu.

Aileye geçmiş olsun ziyaretinde bulunan Mersin Vali Yardımcısı ve Erdemli Kaymakam Vekili Turgut Serimer ise, "Aileyi ziyaret ettik. İncelememizi bitirdikten sonra aileye gerekli yardımlar yapılacaktır. Kendilerine geçmiş olsun diliyorum. Düşme tehlikesi olan kayalarda erdemli Belediyesi ekipleri tarafından imha edilecek. Yakın bir tehlike varsa önlenecek" diye konuştu.