Osmaniye'de babasından kalma 63 yıllık maziye sahip iki katlı harabe ahşap evi 2013 yılında restore ettirip çeşitli kursların verileceği mekan haline getiren avukat Selahattin Arpacı, aradan geçen sürede bin 500'ü aşkın kişinin eğitimlerden yararlanmasının mutluluğunu yaşıyor.

Arpacı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, babası Ali Arpacı'nın 63 yıl önce 7 Ocak Mahallesi'nde yaptırdığı ancak son dönemlerde harabe halde kalan iki katlı evi 2013'de restore ettirerek, eğitim ve kültür hizmetleri verilen merkez haline getirdiğini anlattı.

Osmanlıca, ney, gitar, bağlama, keman ve resim kursu veriliyor

Eğitim ve kültürel faaliyetlerinin 7'den 70'e ilgi gördüğünü ifade eden Arpacı, şunları kaydetti:

"Düne kadar kullanılmayan atıl durumdaki harabe evde bugün eğitim faaliyetlerini görmek beni mutlu ediyor. Üç yıl önce ilk adımı atarken koyduğumuz hedefe ulaştığımızı görmek gurur verici. Burada Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü eğitmenleri ile gönüllüler tarafından kadınlara ve kız öğrencilere Kur'an-ı Kerim okuma dersi, matematik ve kimya etüt çalışması, Osmanlıca, ney, gitar, bağlama, keman ve resim kursu veriliyor. Kurslarla bugüne kadar bin 500'ü aşkın kişiye ulaştık. Bu sayı her geçen yıl daha da artacaktır. Üç yıl önce çıktığımız bu yolda emin adımlarla yürüdüğümüzü görmek inanılmaz bir duygu."