Anadolu yakası
Ümraniye, Kadıköy, Sultanbeyli, Sancaktepe ve Tuzla'nın bazı mahallelerine 5 Şubat'ta elektrik verilemeyecek.

İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım AŞ'nden yapılan açıklamaya göre, Ümraniye'de 10.00-12.00'de, Armağanevler Mahallesi, Harman, İpekçi, Nazik, Sırt, 23 Nisan, Mithatpaşa sokaklarında, 13.00-15.00'te, Site Mahallesi, Cevahir Sokak'ta, Kadıköy'de 10.00-14.00'te, Fenerbahçe Mahallesi, Mahur, Bozkır, Bağdat, Mısra, Fenerlireis sokaklarında, 09.00-13.00'te, 19 Mayıs Mahallesi, Yıldız, Mehpare sokaklarında elektrik kesintisi yapılacak.

Sultanbeyli'de 09.00-17.30'da, Necip Fazıl Mahallesi, Samanyolu, Yüksel, Nail, Yozgat sokaklarına, Sancaktepe'de 09.00-17.00'de, Osmangazi Mahallesi, Koruluk, Melikşah, İbrahim Ethem sokaklarına, Tuzla'da 09.00-13.00'te, Tepeören Mahallesi, Tepeören Yolu, Dereboyu, Tevfik, Gezgin, Medeniyet, Kirazlı, Tepeviran, Gülsevim, Millet, Ecmel, Derin, Azimli, Berfin, Merkez, Devran ve Ülkü sokaklarına elektrik verilemeyecek.

Avrupa yakası
Bakım, onarım ve yatırım çalışmaları nedeniyle, 5 Şubat Cuma günü İstanbul'un bazı ilçelerine belirli saatlerde elektrik verilemeyecek.
Boğaziçi Elektrik dağıtım A.Ş. (BEDAŞ) tarafından yapılan açıklamaya göre, cuma günü elektriği kesilecek yerler şöyle:
Sarıyer:
Saat 09:00-16:00 arası: Kısırkaya Köyü, Gümüşdere Köyü, Çiftalan Köyü ve civarı.
Saat 09:00-19:00 arası: Zekeriyaköy Mahallesi'nin Uskumruköy, Garanti Koza Evleri ve civarı.
Küçükçekmece:
Saat 06:00- 8:00 arası: Cennet Mahallesi'nin Alparslan Caddesi, Zafer, Taşdelen, Deniz Sokakları ve civarı.
Saat 02:00-07:00 arası: Atakent 1, 2, 3. Etap, İkitelli, 4. Caddeleri ve civarı.
Zeytinburnu:
Saat 09:00-15:00 arası: Telsiz ve Beştelsiz Mahallelerinin 76, 85/4, 85, 85/2, 85/3, 85/3B, 85/7, 85/8, 85/9, 85/5, 85/10, 85/11, 85/12, 94/4, 94/5, 85/4A, Tomrucuk, Kaktüs, 101 Sokakları ve civarı.
Esenler:
Saat 09:00-12:00 arası: Nene Hatun, Menderes Mahallelerinin İnönü, Mercan Caddeleri, 160, 165, 166, 167, 168, 322, 350, 358, 359 Sokakları ve civarı.
Saat 13:00-16:00 arası: Nene Hatun Mahallesi'nin Çinçindere, Seyit Onbaşı Caddeleri, 145, 146, 148, 149, 150, 158, 159, 161, 151, 152, 173 Sokakları ve civarı.
Silivri:
Saat 06:00-18:00 arası: Alibey, Yeni Mahallelerinin; Albay Yunus Dirik, Müjdat Gürsu, Koru Caddeleri, Özkan Taşkın, Zahit Kaynar Sokakları, Nurullah Baldöktü İlköğretim Okulu, Engelli ve Yaşlı Koordinasyon Merkezi.
Fatih:
Saat 09:00-15:00 arası: Akşemsettin Mahallesi'nin Halıcılar, Akdeniz, Balipaşa Caddeleri, Heveskar, Ocaklı, Şehit Teğmen Mehmet Sarper Arus, Zülali Çeşmesi, Cazip, Hemdem, Vatandaş, Öksüzler Sokakları ve civarı.
Beşiktaş:
Saat 11:00-15:00 arası: Dikilitaş Mahallesi'nin Hakkı Yeten Caddesi, Beşiktaş Fulya Tesisleri, Regus İstanbul İş Merkezi ve civarı.
Beşiktaş-Şişli:
Saat 08:20-11:00 arası: Dikilitaş, Teşvikiye, Fulya Mahallelerinin Hakkı Yeten Caddesi, Aşık Kerem, Aynalı Pembe, Yeşil Çimen Sokakları ve civarı.
Güngören:
Saat 09:00-18:00 arası: Gençosman Mahallesi'nin Kışla, Yolcu, Meslek Sokakları, Eşref Bitlis Mefkure Öğrenci Yurdu ve civarı.
Bakırköy:
Saat 09:00-15:00 arası: Zuhuratbaba Mahallesi'nin Yüce Tarla, İncirli Caddeleri, Kubilay, Vankulu, Reneli, Muhtar, Asiller, Yeni İncirli Yolu, Sağlık, Zümrütevler, Tamburacı Osman, Bakır Sokakları ve civarı