Kazada otomobil sürücüsü ile yanında oturan arkadaşı yaralandı. Vatandaşlar kaza yapan otomobili cep telefonlarına kaydetmek için birbirleriyle yarıştı.

Kaza akşam saatlerinde Fatih Sultan Mehmet Bulvarı Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığı Lojmanları karşısında meydana geldi. 51 yaşındaki İsmail Saraç'ın kullandığı otomobil aşırı hız ve dikkatsizlik sonucu yolun sağında park halinde duran 43 AF 743 plakalı kamyona arkadan çarptı. Çarpmanın etkisiyle savrulan otomobil bir evin bahçe duvarına bindirdi. Kazada yaralanan otomobilin sürücüsü İsmail Saraç ambulansıyla Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Görgü tanıkları olay yerine gelen polislere otomobilde bir kişinin daha olduğunu belirtti. Polis ekipleri aracın çevresinde ve evin bahçesinde bu kişiyi aradı. Kısa süre sonra Süleyman Evirgen adlı kişi kaza yapan otomobilden montunu alıp uzaklaşmak istedi. Polisin durdurup araçta olup olmadığını sorduğu Süleyman Evirgen'in kaza sırasında araçta olduğunu anlaşıldı. Kafasından yaralanan Evirgen, polislerin çağırdığı ikinci ambulansla DPÜ Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü.

VATANDAŞLAR CEP TELEFONLARINA KAYDETTİ 

Çevrede toplanan bazı vatandaşlar kaza yapan otomobili cep telefonlarıyla kayda aldı. Otomobil gelen çekiciye yüklenerek kaza yerinden kaldırıldı, polis olaya ilgili soruşturma başlattı.