Suriye'deki iç savaşın yüreklerinde derin yaralar bıraktığı çocuklardan 15 yaşındaki Farac Giyari, köyüne düzenlenen saldırının ardından ailesini kaybetti. Giyari, yaşama Türkiye'de tutunmaya çalışıyor.

Farac Giyari , AA muhabirine yaptığı açıklamada, ailesinin Halep'in El Gantara köyünde hayvancılıkla uğraştığını anlattı. Suriye'deki iç savaş nedeniyle büyük acılar yaşadıklarını dile getiren Giyari, köylerine 6 ay önce gerçekleştirilen hava bombardımanında annesini, babasını ve 4 kardeşini kaybettiğini belirtti.

Yaralı kurtulduğu saldırıdan sonra köydeki sağ kalan yakınlarıyla Şanlıurfa'ya kaçtıklarını anlatan Giyari, burada çobanlık yaparak biraz olsun acılarını dindirmeye ve para biriktirerek anne babasının hac hayalini gerçekleştirmeye çalıştığını söyledi.

"Kurtulduğuma sevinemedim"

Bombardımandan önce mutlu bir yaşantıları olduğunu anlatan Giyari, "Tüm ailem şehit oldu. Bense yaralı kurtuldum ama buna sevinemedim. Önceden de yaptığım için iki aydır burada çobanlık yapıyorum. Hayvanlarla ilgilenirken insan acılarını unutuyor. Şimdi benim amacım burada para biriktirip, çok istemelerine rağmen hacca gidemeyen anne ve babam için hacca gitmek" diye konuştu.