Gölbaşı Oyaca Mahallesindeki halı sahada 1 gün önce iki aile arasında oynanan futbol müsabakasında çıkan tartışma sonucu, Kara ailesinden C. K. (23) bıçaklanarak ağır bir şekilde önce Gölbaşı Devlet Hastanesine, buradan da Ankara Atatürk Araştırma Hastanesine sevk edildi. K. burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.
Bunun üzerine bugün Altındağ Çinçin Bağları Mahallesi Şile Sokak'ta toplanan Kara ailesi ile Keskin ailesi arasında çıkan tartışma silahlı çatışmaya dönüştü. Çıkan çatışma da 3'si ağır 21 kişi yaralandı.
Olayın bir gün öncesinde ailelerin barıştırıldığı ancak, Kara ailesinden bir kişinin ölmesinden dolayı kavganın büyüdüğü öğrenildi.
Çatışma da yaralanan 11 kişinin isimleri şu şekilde; A. K. (27), S. K. (25), M.K. (32) İ. K. (21), M. K. (20), O. K. (43), F. K. (19), C. K. (20), K. K. (22), İ. K. (31) ve H. K. (35) olduğu belirlendi.
Yaralılar Ankara'da ki çeşitli hastanelere kaldırılırken, Polis hastane çevresinde ve mahalle de geniş güvenlik önlemi aldı.
20 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI
Ankara Valiliği, 28 kişinin yaralandığı silahlı çatışmayla ilgili 20 kişinin gözaltına alındığını açıkladı. Polisin bölgede yaptığı aramalarda 3 pompalı av tüfeği ile 3 bıçak ele geçirildi.
Konu ile ilgili soruşturma devam ediyor.