Son bir kaç yıldır pixie adı verilen çok kısa saç modelleri oldukça revaçta. Hatta çoğu ünlü stilist sanılanın aksine kısa saç modelleri kullanan kadınların daha kadınsı ve şık göründüğünü söylüyor. Son 2-3 sezondur inanılmaz bir şekilde yayılan kısa saç modeli trendi uzun bir süre popüler kalacağa benziyor.

Kısa saç modelleri ile ilgili söyleyebileceğim diğer bir önemli bilgi ise ince telli saçlara sahip kadınlara geliyor.Saçlarınız ince telli ise ve bu yüzden kırılıyor ve dökülüyorsa kısa saç kesimleri mutlaka düşünmeniz gereken saç modelleri arasında. Kısa kesimler yaptırmak bu problemlerin önüne geçeceği gibi saçlarınız daha sağlıklı ve hacimli bir görünüme kavuşacak!

Özellikle uzun saçlara sahip kadınlar için saçlarını kısa kestirmeye karar vermek hiç kolay bir karar değil. Yıllardır emek ve sabır ile uzatılan saçları bir kaç saat içinde kaybetmek gerçekten çok zor olabilir. Ancak doğru saç kesimi ve yüzünüze yakışan bir model ile kesimden sonra çok mutlu olacağınıza eminim.Şimdi popüler olan bu kısa saç modelleri ile ilgili kesimlerden bahsedelim.

Kısa Saç Modelleri

Kısa saç modellerinin en popüler olanı çok kısa bir model olan pixie kesimidir. Özellikle Ruby Rose,Ginnifer Goodwin,Scarlett Johansson,Audrey Tautou ve Julianne Hough(Daha onlarcası var) gibi ünlüler tarafından tercih edildikten sonra birçok kadın saçlarını pixie kesimine kestirdi. Pixie kesimler de tabi ki kendi içinde bir çok modele ayrılıyor. Kimisi gerçekten çok kısa modeller olurken, kimisi asimetrik kesimler ve dalgalı kesimlerden oluşuyor.

Bir diğer revaçta olan kısa saç modeli ise kısa katlı saç kesimleri diye adlandırılan kısa saç kesimleri.Özellikle kalın telli saçlarda çok doğal ve zarif bir hava katan bu saç modelleri, geçen sezona damgasını vuran modeller arasındaydı.

Yukarıda bahsettiğim bu iki saç modeli saçlarını kısa kestirmek isteyen kadınların ilk düşünmesi gereken kısa saç modelleri arasında. Ancak tabi ki herkese her saç modeli yakışmaz.Saç tipiniz ve en önemlisi yüz şekliniz bu konuda büyük söz sahibi.

Saç Renkleri

Saç modelinize karar verdiyseniz sıra saç renginizi seçmeye geldi. Doğru saç rengi seçmek en az saç modeli seçmek kadar önemlidir. Saç rengi seçerken dikkat etmeniz gereken şeylerden en önemlisi tabi ki ten renginize uygun bir saç rengi seçmek olacaktır. Aksi halde ne kadar trend ve hoş bir renk seçerseniz seçin sizin ten renginiz ile uyumlu olmadığı için istediğiniz görünümü yakalayamayacaksınız. İşte 2016 yılında moda olacak saç renkleri!

2016 Saç Renkleri

2016 sezonunun trend saç renkleri ile ilgili biraz bilgi vermek istiyorum. Son 2 sezondur önceden hiç aklınıza gelmeyecek saç renkleri trend oluyor.Bu alışılmamış tarzları ve stilleri doğurdu. Bu yüzden maalesef sade ve sıradan saç renklerini tercih eden ve aynı zamanda modayı takip eden kadınları zor bir sezon bekliyor. Bu sezon ışıltılı saç renkleri ve küllü saç renkleri oldukça moda.Geçen sezonun trendi olan ombre modelleri de geçen sezon kadar olmasa da yine moda olmaya devam ediyor. Kısa bir süre gri saç renkleri ve ombreli gri saçlar moda olma yolundaydı ancak herkesin kullanmak istemediği saç renkleri olduğu için bu durumu koruyamadı. Son trendler hakkında daha fazla bilgi almak için saç renkleri sayfasını ziyaret etmenizi öneririm.