Yüksekova İlçesi'ne bağlı İnanlı köyünde meydana geldi. Cinnet geçiren H.K., kayınpederinin evini bastı. Evde bulunanları silahla tarayan H.K., baldızlarını da rehin aldı. Haberi alan ve köye gelen polis ekipleri, köy korucuları eşliğinde eve girerek cinnet geçiren kişiyi çıkardı. Bu sırada evin çevresinde toplanan köy sakinleri ise polisten şahsı alıp linç etmek istedi. Polis, öfkeli kalabalığı havaya uyarı ateşi açarak uzaklaştırmaya çalıştı. 

Saldırıda H.K.'nin 5 yaşındaki kız çocuğu Arjin K. olay yerinde hayatını kaybederken, Avjin K. (2), Hatice D. (12), Hediye D. (18) ve Şükran D. (20) ise ağır yaralandı. Hastaneye kaldırılan yaralılardan H.K.’nın baldızı olan Hediye D. (18) ve Şükran D. (20), yapılan tüm müdahaleye rağmen hayatını kaybederken, Hatice D. ile Avjin K.’nın ise tedavisinin devam ettiği belirtildi. Gözaltına alınan H.K., İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürülürken, ölü ve yaralı yakınlarının hastane önündeki bekleyişleri ise sürüyor.

Kadınlar Günü'nde kadın cinayeti

İzmir'de ise sabah saatlerinde Karabağlar Polis Merkezi'ne giden 62 yaşındaki A.İ., 47 yaşındaki Nermin Akçay'ı bıçakladığını söyledi. Eve giden ekipler emekli memur Nermin Akçay'ın hayatını kaybettiğini belirledi.

Nermin Akçay ile bir süredir birlikte yaşayan zanlı, aralarında borç para nedeniyle tartışma çıktığını, kavga sırasında iki çocuk annesi Akçay'ı bıçakladığını söyledi.