Erzurum'da yarın başlayacak Kısa Kulvar Sürat Pateni Türkiye Şampiyonası'nda minik ve yıldızlar kategorilerinde mücadele edecek sporcular, şampiyona öncesi buz pistinde anne ve babalarıyla birlikte kayarak moral depoladı.

Palandöken Buz Pateni Salonu'nda 26-27 Mart tarihlerinde yapılacak Kısa Kulvar Sürat Pateni Türkiye Şampiyonası'na minikler ve yıldızlar kategorilerinde katılacak Erzurum'daki farklı kulüplerden 5 ila 15 yaşlarındaki sporcular, milli takım antrenörlüğü yapan Zeynep Erkılıç'ın düzenlediği organizasyonla şampiyona hazırlıklarını, anne ve babalarıyla piste çıkarak tamamladı.

Antrenör Erkılıç'ın davetiyle çocuklarının büyük bir maharetle kaydığı buz pistine inen anne ve babalar, madalya mücadelesi verecek çocuklarıyla güzel vakit geçirerek, onlara moral oldu.

"Veliler çocuklarını daha iyi anladı"

Kısa Kulvar Sürat Pateni (short track) Milli Takım Antrenörü Erkılıç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, normalde de antrenmanlardan arta kalan zamanlarda velileri spora davet ettiğini, çocuk yaştaki sporcular için bunun moral açısından çok faydalı olduğunu ifade etti.

Hafta sonu yapılacak Türkiye Şampiyonası'nda Erzurum'dan 10 kulüpten 70 sporcunun mücadele edeceğini ve şampiyona öncesi sporculara moral olması açısından tüm velileri buzda çocuklarıyla birlikte kaymaya davet ettiğini dile getiren Erkılıç, şunları söyledi:

"Salona gelen yaklaşık 70 çocuğun ailesi, antrenmanlara katılarak birçoğu ilk defa buz üstünde kaydı. Aynı zamanda aileler çocukların buz üzerinde neler yaşadıklarını daha iyi anladılar, çünkü veliler çocuklarına sürekli 'hızlı kay, iyi kay.' diye baskı kuruyordu. Bu etkinlikle velilerin, çocukları anlamasını sağladık. Bu etkinlikle aynı zamanda amacımız çocukların psikolojik olarak rahatlatması ve velilerin desteğini almak. Çocukların moral ve motivasyon kazanması için böyle bir organizasyon hazırladık. Sporcular şimdi kendinden eminin, daha rahat yarışacaklar ve güzel dereceler elde edecekler."